Bloomberg оцінив доходи Росії від нафти й газу в 2022 році в $321 млрд, що на третину більше, ніж у 2021 році. Про це повідомляється на сайті агентства.
«Путін може отримати 321 мільярд доларів, якщо торгівля нафтою та газом продовжуватиметься», - зазначає агентство.
Bloomberg наголошує, що на нафту і газ припадає близько половини російського експорту.
«Російська економіка хитнулася протягом першого повного місяця війни з Україною, але вона все ще може піднятися з блискучим балансом, якщо деякі з її найбільших торгових партнерів не відключать кран на експорт енергоносіїв», - йдеться в повідомленні.
До подібних висновків дійшли й співробітники вашингтонського Інституту міжнародних фінансів (IIF).
«Найбільший драйвер профіциту рахунку поточних операцій Росії залишається міцним. За збереження нинішніх санкцій суттєвий приток до Росії твердої валюти продовжиться», — цитує Bloomberg доповідь організації.
IIF очікує, що профіцит поточного рахунку Росії у 2022 році може становити рекордні $240 млрд.
Цей прогноз підтримує один з найбільших у світі інвестиційних банків Goldman Sachs. На думку установи, сальдо в Росії цього року становитиме $205 млрд, що може дозволити Центробанку задовольнити попит приватного сектора на іноземну валюту і, зрештою, послабити контроль за рухом капіталу.
Крім того, аналітики TS Lombard прогнозують, що поєднання різкої девальвації рубля та зростання цін на нафту принесе до російського бюджету додатково 8,5 трлн рублів ($103 млрд). «Здоровий баланс» допоможе уряду підтримувати державні витрати за відсутності доступу до міжнародних ринків капіталу, хоч і не врятує Росію від «глибокої рецесії», зазначили експерти.