UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія та її партнери продали вкраденого українського зерна майже на 1 мільярд доларів на чорному ринку — WSJ

Росія наживається на вкраденому українському врожаї.

Лінія фронту проходить по окупованих українських сільськогосподарських угіддях, з яких Росія та її партнери продали на чорному ринку вкрадене зерно на суму майже 1 мільярд доларів. Московські війська в Україні з 2022 року окупували одні з найродючіших сільськогосподарських угідь Європи. Окупанти або викрадали врожаї, або купували їх за безцінь, часто примусово.

Торгівля награбованою українською сільськогосподарською продукцією дає змогу союзникам Росії отримувати кошти й зберігати лояльність до Москви, навіть якщо вона стикається зі зростаючим економічним тиском, пропонуючи свого роду засіб для фінансування цілей Кремля, зазначає Бенуа Фокон, кореспондент з питань Близького Сходу в  газеті The Wall Street Journal.

Дуже багато зерна було експортовано сушею або невеликими суднами, згідно з даними української некомерційної організації Texty. Вона оцінює загальну вартість зерна, вивезеного Росією з окупованих нею територій, у 6,4 мільярда доларів.

Читайте також: Росіяни обстріляли зерновози на Сумщині - в ОВА розповіли про загиблих і постраждалих

Російська компанія, що займається виключно продажем зерна із Запорізької області, пожертвувала 10 мільйонів рублів, або 111 тисяч доларів, батальйону, який воює в цій області. Про це свідчить документ, отриманий KibOrg News — українським проєктом, який документує російську економічну діяльність на окупованих територіях.

Російська влада заявляє, що в першій половині цього року вона відправила 15 кораблів з 81 тисячею тонн пшениці до Туреччини з Маріуполя. Торговці також продають пшеницю з окупованих Росією українських територій Ірану та Сирії. Найбільшим центром нелегального експорту є Севастополь. 

"Більшість міжнародних покупців відмовляються від прямих поставок зерна з окупованих територій України, щоб уникнути санкцій і тиску з боку Києва. Тому промосковські експортери перенаправляють вкрадений врожай на материкову частину Росії, звідки його можна реекспортувати на світові ринки. Покупцям зернових з Росії важко визначити їхнє походження", — пише Фокон.

Читайте також: Після влучання російської ракети в зерновоз у Чорному морі зросли світові ціни на зерно

Нагадаємо, що Росія також атакує український експорт зерна. 12 вересня російська ракета влучила в судно, яке перевозило українську пшеницю, одразу після того, як воно вийшло з чорноморського порту до Єгипту, повідомив президент України Володимир Зеленський у Facebook.