UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія сама постраждала від розриву «зернової угоди»: ціни на російське зерно падають

Обсяг укладених контрактів скоротився, а портові термінали РФ «забиті» зерном.

Після виходу Росії із «зернової угоди» у російської сторони виникли проблеми з фрахтом та страхуванням. Нині портові термінали РФ переповнені зерном. Як результат, падають ціни на пшеницю країни-агресорки.

«Падіння цін на російську пшеницю пришвидшується. За місяць із середини серпня в середньому пшениця на внутрішньоросійському ринку подешевшала на 600 руб. Має місце зниження попиту на тлі скорочення експорту зернових», - пише BRIEF.

Уточнюється, що обсяг укладених контрактів на продаж російської пшениці на 12 вересня скоротився до 4,9 млн. т з 5,6 млн. т місяцем раніше. Портові термінали повністю або майже повністю завантажені зерном. Зернотрейдери не можуть збільшити експортні відвантаження через логістику, що ускладнилася у Чорному морі.

Читайте також: Ердоган вважає, що будь-які «зернові угоди» в обхід Росії не будуть життєздатними

Раніше ООН заявила, що більше не має зобов'язань перед РФ сприяти с/г експорту після призупинення її участі в Чорноморській зерновій ініціативі. Запаси пшениці в Росії на 1 серпня 2023 р. оцінювалися обсягом 18,9 млн т, що на 7% вище за багаторічне середнє значення.