UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія приховала добудову газотурбінної установки до "Північного потоку-2" - експерт

У проекті приймального терміналу не було передбачено будівництво ще одного об'єкту.

Росія добудувала газотурбінну установку біля приймального терміналу в Грайфсвальді для "Північного потоку-2", хоча проектом спочатку вона не була передбачена. Про це в статті "Термобомба уповільненої дії" пише Петро Красиков.

Як показує супутниковий знімок Google maps, до будівлі котельні добудували ще одну споруду, якої не було в проекті.

"Будь-який фахівець в цій області при першому ж погляді скаже, що це - газотурбінна установка. Але в проекті вона відсутня, не була передбачена. Згідно із супутниковими знімками, її будівництво почалося в 2012 році. Хоча сам газопровід «Північний потік» офіційно запрацював 8 листопада 2011 року. Чому раптом довелося до котельні добудовувати турбіну, не передбачену проектом?

Пояснення тут може бути тільки одне - в дійсності тепла, необхідного для підігріву газу, виявилося необхідно на порядок менше, ніж було передбачено у проекті. Причому, настільки менше, що це виявилося нижче порога мінімально можливої потужності котельні. Виникла небезпечна ситуація - при настільки малому навантаженні котельня просто не включиться, а газ не буде підігрітий до необхідної температури, що спричинить за собою виникнення аварійних ситуацій через обмерзання трубопроводів і арматури, і ризику виникнення газогідратних відкладень у внутрішньотрубних порожнинах.

Тому і довелося добудовувати газотурбінну установку з котлом-утилізатором. Котел-утилізатор газотурбінної установки підключили до нагрівального контуру котельні в якості першого (малопотужного) котла. Цим і пояснюється сусідство газотурбінної установки з котельні. У схемі підігрів теплоносія для теплових навантажень нижче проектних здійснюється котлом-утилізатором, а з ростом навантаження включається котельня", - пише автор.

Читайте також: У США вимагають зупинити "Північний потік-2" через отруєння Навального

Детальніше про вплив "Північного потоку-2" на флору і фауну Балтійського моря читайте в статті "Термобомба уповільненої дії".