Корпорація Roshen продовжує судові разбирательва щодо сплачених Липецькою фабрикою коштів в російський бюджет. При цьому претензії і звинувачення в розкраданні цих коштів в компанії не визнають.
У прес-службі Roshen пояснили, що сума в 181 млн руб. була перекладена ще в травні, і це було зроблено для того, щоби російські органи зняли арешт з майна фабрики, щоб можна було вести якийсь діалог про її продажу".
"Паралельно з цим йде розгляд в арбітражному суді, щоб сплачену суму так званого шкоди повернути назад", - повідомили в прес-службі, передає ЛІГА.net.
У корпорації вважають, що основна мета кримінальної справи - перешкодити продажу фабрики. "Адже поки майно перебуває під арештом, продати її не є можливим. Арешт накладений на 14 об'єктів нерухомості, в тому числі на склад готової продукції, чотири цеху, будівлю допоміжного корпусу і сім земельних ділянок", - уточнили в прес-службі корпорації.
Крім арешту, накладеного слідчим комітетом РФ, діє заборона на відчуження, накладену податковою інспекцією на сім інших земельних ділянок, а також цілий ряд нежитлових будівель і споруд, у тому числі об'єкти комунікацій.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Липецька фабрика корпорації Roshen добровільно виплатила 181 млн рублів, в розкраданні яких її звинувачували.
16 березня Арбітражний суд Центрального округу задовольнив скаргу Федеральної податкової служби РФ і скасував забезпечувальних заходів за позовом податківців до липецької кондитерської фабрики Roshen.
Кримінальну справу проти фабрики порушили за ч. 4 ст. 159 КК РФ (шахрайство). Слідство заявляє, що в 2012-2013 роках фабрика нібито направила в міжрегіональну інспекцію ФНС Росії по Липецькій області підроблені документи про виконані в 2012 році роботи з будівництва кондитерської фабрики на загальну суму більше 1 млрд рублів, у тому числі вимагаючи відшкодування ПДВ у розмірі майже 181,5 млн рублів. Загальна сума претензій на сьогодні становить 361,5 млн. рублів.
В рамках даної кримінальної справи Басманний суд Москви накладе арешт на майно фабрики. За клопотанням слідчого заарештували ряд будівель (склад, 4 цехи, підсобний корпус), а також 7 земельних ділянок, що належать фабриці. У корпорації повідомили, що загальна вартість арештованого майна становить 2 млрд руб.
Раніше генеральний директор корпорації Roshen В'ячеслав Москалевський говорив, що російські активи компанії виставлені на продаж за $ 200 млн. Також він повідомляв, що після погіршення відносин з Росією, виробництво на фабриці впало в 4 рази. Тому вони змушені були продублювати весь асортимент Липецька на Кременчуцькій і Вінницькій фабриках.