Затверджений нещодавно Кабміном план на 2019 рік щодо реалізації Стратегії подолання бідності, прийнятої в 2016 році, передбачає, зокрема, запуск державного реєстру вакансій онлайн. Це означає, що можна буде в режимі реального часу дізнатися про вакансії у всіх областях України. Пошук роботи значно розшириться.
Передбачалося, що такий реєстр буде створено ще рік тому, однак його поява затягнулася, в тому числі і з технічних причин.
Крім того, повідомляє РБК-Україна, передбачаються заходи, спрямовані на поліпшення ринкового середовища, забезпечення прав та інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави; підвищення спроможності територіальних громад, врахування потреб регіонів, недопущення регіональних диспропорцій у доступі населення до соціальних послуг незалежно від місця проживання, мінімізацію ризиків соціального відчуження сільського населення, розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо розвитку надання послуг на рівні громади; розширення доступу до продуктивної зайнятості та зростання доходів населення від зайнятості; поліпшення стану здоров'я населення та його окремих груп, створення передумов для зміцнення і збереження здоров'я населення.
Все це взаємопов'язані пункти, оскільки вони передбачають створення в Україні бізнес-мотивованого населення, яке вміє справлятися з викликами та ризиками.
Як раніше повідомлялося, Кабінет Міністрів ввів посаду кар'єрного радника, який буде інформувати людей, що шукають роботу про наявність вакансій, допомагати на початку підприємницької діяльності, консультувати щодо можливої перепідготовки за своєю професією або отриманні нових навичок, проводити профорієнтацію.
Кабінет міністрів України в рамках проведення адміністративної реформи почав тестування великої порталу вакансій в органах влади.
Як писало ZN.UA, реформа системи виконавчої влади (КМУ та ЦОВВ) досі перебуває на підготовчій стадії і без політичної волі особисто прем'єр-міністра вона не має шансів зрушитися з мертвої точки. Докладніше про ситуацію з реформами системи виконавчої влади в Україні читайте в матеріалі Сергія Сороки "Хто гальмує реформу державного управління в Україні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".