UA / RU
Підтримати ZN.ua

РНБО оголосила санкції проти компаній в сфері користування надрами

Санкції введені проти 19 компаній.

Секретар РНБО Олексій Данілов оголосив про введення санкцій проти 19 компаній, які працюють в сфері користування надрами. Про це він повідомив під час брифінгу після засідання РНБО в п'ятницю, 19 березня. 

"Прийнято рішення, щодо санкцій, в контексті недракористування, щодо компаній: "Геоконнект", "Глобал Геоінвест", "Транссетгео", "Геопост", "Геовертікаль", "Геотаргет","Надрапрайд", "Геофорс", "Геостенс", "Надравестгруп", "Бест ойл компанії", "Надрапростір", "Інфогеотренд", "Ейджін марка, "Екогазальянс", "Епівал енерджі", "Юнол Ойл", "Профіннафт", "Бестгеотек". Щодо цих 19 компаній застосований максимальний вид санкцій, які може застосувати наша країна, застосувати Рада національної безпеки і оборони нашої країни", - зазначив Данілов.

Читайте також: Держгеонадра вперше продала спецдозвіл на ділянку з покладами золота

За даними екс-депутата Сергія Лещенка, ряд компаній, на які наклали санкції, дотичні до відомогоолігарха. Про це Лещенко написав в Telegram.

Пізніше прес-служба Фукса розповсюдила повідомлення, в якому бізнесмен заперечує, що компанії, які потрапили під санкції РНБО 19 березня і які займаються видобутком надр в Україні, належать йому.

З великим ентузіазмом продовжимо синонімічний ряд: Ігор Коломойський ніколи не сидів у «Центренерго», брати Дубневичі ніколи не будували схем в «Укрзалізниці», Дмитро Фірташ не монополізував ринок облгазів, Рінат Ахметов ніколи не фінансував фракцію «Слуги народу», а Юрій Бойко ніколи особисто не купував бурові вишки.

Відзначимо, в лютому РНБО ввела санкції щодо Тараса Козака. Підставою для введення санкцій проти нього і пов'язаних з ним юридичних осіб стало розслідування, проведене спецслужбами України, в ході якого встановлено, що схеми з поставками вугілля з окупованих територій, сприяють фінансуванню тероризму.