UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рівень проблемних кредитів в українських банках оцінили в 40%

Непрацюючі кредити НБУ ділить на три групи.

Рівень непрацюючих кредитів в банківській системі України перевищує 40%, заявила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

"Рівень непрацюючих кредитів в банках становить понад 40%. Цей показник притаманний країнам з кризової економкою. НБУ сподівається на остаточне ухвалення закону про досудової реструктуризації (прийнятий у першому читанні – ред.), і вже працює над його імплементацією", - сказала Рожкова в ході "круглого столу" у вівторок, 26 квітня.

Вона також повідомила, що банки докапіталізовано на суму близько 70 млрд грн.

"Більше 70% банківської системи знаходиться в процесі капіталізації. Причому в продуктивному процесі. Вже докапиталізовано на близько 70 млрд грн. Це позитивно впливає на їх баланси, здатність проводити реструктуризацію кредитів, включаючи валютні", - сказала Рожкова.

Читайте також: Центробанк Швейцарії надав Нацбанку України кредит на 200 млн доларів

Як зазначила Рожкова, Нацбанк умовно ділить проблемні кредити на три групи.

За її словами, до першої групи відносяться кредити раніше окупним бізнесам, але з переоціненими бізнес-планами, не враховують у своїх ризики форс-мажорні обставини, які постраждали від воєнного конфлікту на сході країни. За такими кредитами потрібна реструктуризація.

Друга група включає кредити з істотною переоціненою вартістю бізнесу, наприклад, у сфері будівництва бізнес-центрів, готельного бізнесу. Таким проектам, за словами заступника голови НБУ, потрібні додаткові інвестиції або дисконтована реструктуризація.

Третя група включає кредити пов'язаним особам.

Як підкреслила Рожкова, в цілому для вирішення проблеми потрібні спільні зусилля банківського співтовариства, регулятора, а також зміни в законодавстві.

"НБУ підтримує ухвалення в першому читанні закону про добровільної реструктуризації. Але це лише один з інструментів. Ще не прийнятий закон про захист прав кредиторів, реструктуризації іпотечних кредитів та інші, великі проблеми з судовою системою", - зазначила Рожкова.

У свою чергу, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова повідомила, що у вівторок у Верховній Раді зареєстрований законопроект №4529 про посилення захисту прав кредиторів, що є альтернативним раніше відхиленого Радою законопроекту №2286-а.

На сьогодні в Україні з травня 2015 року також діє реструктуризація споживчих кредитів в іноземній валюті.

Раніше DT.UA опублікувало "свіжі" дані фінансової звітності 13 найбільших банків України. Інформація містить ще не опубліковані показники банків 1-ї групи за підсумками першого кварталу поточного (на 01.04.16 - останній звітний період) та минулого року (на 01.01.2016) за національними стандартами фінансової звітності.

Дані наводяться в розрізі окремих банків за валютою їх балансу (чисті активи), власного і регулятивного капіталу, а також нормативом його адекватності, прибутковості операційної діяльності, кредитного портфеля (загального і в розрізі юридичних та фізичних осіб), сформованими резервами, клієнтської простроченні і тд.