Рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо незаконності націоналізації "Приватбанку" не вплине на роботу банкової установи, повідомила у Facebook представниця прес-служби "Привату" Інна Музичук. Вона також назвала головний пріоритет наглядової ради "Приватбанку".
"Головне - рішення суду першої інстанції не вступило у силу та буде оскаржене. І у будь-якому випадку не вплине на роботу банку", - написала Музичук.
Посилаючись на голову наглядової ради, вона зазначила, що один із головних пріоритетів полягає у поверненні майже 160 мільярдів гривень.
"По-перше, слід максимізувати ринкову вартість банку та вигідно продати його надійному інвестору до 2022 року. Єдиний спосіб зміни власника банку – продаж його міжнародному інвестору з відмінною репутацією. По-друге, не менш важливо повернути гроші, виведені з банку колишніми власниками", - додала Музичук.
Вона додала, що "породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність".
Окружний адміністративний суд Києва в четвер, 18 квітня, задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку".
Президент Петро Порошенко заявив, що претензії бізнесмена Ігоря Коломойського на "Приватбанк" є загрозою мільйонам вкладників цього банку і ризиком дефолту і економічної кризи в Україні.
У свою чергу прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що підтримує позицію НБУ і Міністерства фінансів, які збираються оскаржити рішення суду щодо скасування націоналізації "Приватбанку".
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.