Високопоставлений представник ОПЕК заявив у неділю, що рішення картелю не скорочувати обсяги видобутку нафти на тлі різкого падіння цін боляче вдарило по сланцевій нафтовій промисловості США, повідомляє The Wall Street Journal.
Глобальний відкат інвестування може призвести до дефіциту, що штовхає ринок назад, каже чиновник.
"Проекти були скасовані. Інвестиції в даний час переглядаються. Витрати скорочуються", - сказав Абдалла Салем ель-Бадрі, генеральний секретар Організації країн-експортерів нафти на близькосхідній Конференції нафти і газу, яка відбулася в Бахрейні.
"Якщо не буде великої кількості поставок, то буде дефіцит і ціна знову зросте", - сказав він.
Міністр нафти Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі минулого тижня спростував твердження, що країни-члени ОПЕК перебували у стані війни зі сланцевими виробниками США, заявивши, що вони вітають американців на ринку.
Ель-Бадрі повторив ці зауваження, але зазначив, що виробництво сланцевої нафти у США є дорогим. Він також додав, що видобуток нафти в Саудівській Аравії набагато дешевший за собівартістю.
"Коли ОПЕК вирішила не скорочувати своє виробництво, все рухнуло на ринку американської сланцевої нафти", - сказав він.
На питання, чи може США як зростаючий виробник вступити до ОПЕК, керівник організації відповів: "Вони можуть приєднатися, якщо захочуть цього".
США забороняє експорт більшості нафтопродуктів і не висловлює бажання приєднатися до ОПЕК.
Нафта дешевшає 4 березня через дані про більше, ніж очікувалося, зростання запасів у США за підсумками минулого тижня.
Квітневі ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 18:10 за Києвом подешевшали на 1,29 долара (2,11%) - до 59,73 долара за барель.
Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на квітень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася до цього часу на 0,77 долара (1,52%) - до 49,75 долара за барель.
Світ повинен звикнути до низьких цін на нафту, заявив головний виконавчий директор ExxonMobil Рекс Тіллерсон. Тіллерсон очікує, що ціни на нафту залишаться на низькому рівні протягом найближчих двох років через рясні світові запаси нафти і слабке економічне зростання. "Люди повинні звикнути до такого стану речей", - сказав він.