UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рішення по випуску єврооблігацій "Нафтогаз" прийме восени - Вітренко

За його словами, зміна керівництва не вплинула на настрої інвесторів.

"Нафтогаз" влітку буде готуватися до випуску єврооблігацій, однак рішення про доцільність їх розміщення остаточно ухвалять восени. Про це розповів голова НАК Юрій Вітренко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"(...) ми можемо розраховувати на переважно вдале розміщення єврооблігацій, до якого підготуємося до осені. І будемо вирішувати восени, хочемо ми чи ні розміщувати єврооблігації", - сказав він.

Він зазначив, що зміна керівництва не вплинула на настрої інвесторів. Це видно з котирувань єврооблігації, прибутковість яких зменшується, додав він.

Він також згадав випуск облігацій "Укравтодору".

"Але якщо ми подивимося на котирування єврооблігацій" Нафтогазу ", то вони поки торгуються приблизно на однаковому рівні при тому, що у нас немає державних гарантій, на відміну від" Укравтодору ". Це означає, що інвестори не менше позитивно оцінюють перспективи" Нафтогазу ", - зазначив голова правління.

Серед цілей можливого розміщення єврооблігацій Вітренко назвав оптимізацію кредитного портфеля в Україні з заміщенням більш дорогих кредитів при сприятливій кон'юнктурі, оптимізацію портфеля єврооблігацій "Нафтогазу" для розтягування погашень в часі, а також - інвестиції.

"І не тільки у видобуток, а, наприклад, в сектор теплокомуненерго. Інвестиції, які будуть орієнтовані на енергоефективність", - додав Вітренко.

Зараз на ринку обертаються три випуски єврооблігацій "Нафтогазу", розміщені в 2019 році: трирічні на 335 млн дол під 7,375% і п'ятирічні на 600 млн євро під 7,125% (п'яту частину бондів в євро викупив ЄБРР), семирічні на 500 млн дол під 7,625 %.

Читайте також: "Нафтогаз" знову збільшив вартість газу

Як писало ZN.UA, Кабмін був поданий фінансовий план НАК «Нафтогаз України» на поточний рік, який ще будуть доопрацьовувати і коригувати. Правда, в ньому вже є одна цікава фраза: «Нафтогаз» не планує поки закуповувати газ по імпорту ». Тобто зовсім, адже імпорт дуже дорогий. На сьогоднішній день ціни в Європі в два рази вище торішніх! А це означає, що зиму ми зустрінемо на старих запасах, ну і на тому, що назбираємо за літо від внутрішнього видобутку. Про це читайте в статті - "Безгазова зима".