UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ринок солодощів: чи можуть зрости ціни на шоколад

Роз'яснення дали експерти.

Високі ціни на какао можуть позначитися на прибутках виробників шоколаду. Це може викликати підвищення цін на шоколад для споживачів. Експерти розповіли виданню «Фокус», що відбувається на ринку шоколаду та як це може позначитися на цінах на цей продукт

Президент Асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк зазначив, що зростання світових та європейських цін, безумовно, позначається на українському ринку солодощів.

Читайте також: Ціни на овочі: в Україні подорожчали імпортні томати

«Здебільшого ми купуємо какао-інгредієнти у європейських виробників, тому нові правила ЄС впливають на ціни в Україні напряму. Частка какао-інгредієнтів у собівартості шоколаду може сягати 70%, якщо йдеться про шоколадну плитку. З початку року шоколад вже подорожчав на 30%. Цінники переглядаються щомісяця і зростатимуть надалі. Динаміка збережеться або навіть прискориться», – сказав він.

Експерт наголосив, що ціни балансуються співвідношенням попиту та пропозиції. Наразі ситуація така, що для досягнення рівноваги ціни зростатимуть. Це супроводжуватиметься зменшенням споживання та скороченням виробництва.

Директор українського офісу olam food ingredients Андрія Кононенко додав, що прогнози щодо подальшого подорожчання шоколаду в Україні на 20-30% — надто оптимістичні: є всі передумови для зростання вартості шоколадної продукції цього року ще на 50%. І це без урахування курсових коливань. Стримуватиме зростання цін внутрішня конкуренція.

«Відповідно, кінцевому споживачу можна сміливо порадити купити свої улюблені шоколадні солодощі трошки про запас, якщо є така можливість, бо шоколадні продукти будуть продовжувати дорожчати в 2024 році», – пояснив він.

Експертка Світового Банку Оксана Руженкова зазначила, що солодощі 100% подорожчають.

«І йдеться не тільки про продукцію українських виробників цукерок, печива, тортів, а й, наприклад, морозива. До речі, всі ці галузі є експортноорієнтованими і останнім часом вони серйозно постраждали через неможливість повноцінно експортувати. Річ у тому, що їх продукція традиційно експортувалася у контейнерах, але морем зараз контейнери не перевозять. Чорноморський канал повністю віддано зернотрейдерам, трейдерам олій та металургам», – сказала вона.

За словами Руженкової, товари із вмістом какао-бобів експортуються переважно автомобільним транспортом та, на жаль, через українсько-польський кордон.

«Тому останній рік ситуація у цього сектора, можна сказати, є плачевною», – резюмувала вона.

Нагадаємо, що найбільші африканські какао-плантації в Кот-д'Івуарі та Гані зупинили або скоротили переробку, оскільки не можуть дозволити собі купувати какао-боби.