UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ринок праці для ветеранів обмежений: що заважає працевлаштуванню

Ветерани часто зіштовхуються зі стереотипами та упередженнями з боку роботодавців.

Незважаючи на потребу в працівниках в Україні, рівень безробіття серед ветеранів залишається високим та продовжує зростати. Про це розповіла для NV виконуюча обов’язки виконавчого директора Українського ветеранського фонду Руслана Величко-Трифонюк з посиланням на дослідження Фонду, LobbyX та Work.ua.

Дослідження показало, що більшість ветеранів відчувають труднощі при працевлаштуванні. 70% опитаних ветеранів вказали на проблеми з пошуком роботи після повернення з фронту. 77,5% опитаних ветеранів вказали на майбутні проблеми з пошуком роботи після повернення з фронту. Це вдвічі більше, ніж середній показник безробіття в країні. Також було виявлено, що 97% роботодавців готові наймати ветеранів, але абсолютна більшість (65,05%) опитаних роботодавців досі не мали досвіду роботи з ветеранами й лише 18,1% з них мають спеціальні програми для адаптації ветеранів на робочому місці.

«Це свідчить про те, що багато компаній не готові вкладати зусилля та ресурси в адаптацію ветеранів, попри їхній потенціал. Ситуація ускладнюється тим, що багато ветеранів зіштовхуються зі стереотипами та упередженнями з боку роботодавців. Є думка, що ветерани — це люди з психологічними проблемами, які можуть бути непередбачуваними на робочому місці. Проте такі стереотипи не відповідають дійсності та лише заважають ветеранам знаходити роботу», – пояснила експертка.

Читайте також: єРобота для ветеранів: грант на бізнес у 3 мільйони отримають ще десяток військових

Раніше міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла в інтерв'ю виданню Forbes, які програми та механізми є в Україні для адаптації ветеранів. Жолнович підкреслила, що в громаді мають надаватися всі послуги, які ветеран потребує на рівні з усіма.