UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ринок праці в зоні АТО обвалився, але десятки вакансій залишилися

Дослідження одного з найбільших міжнародних кадрових порталів показало стан ринку праці в регіонах, контрольованих "ДНР" і "ЛНР".

Ринок праці в Донецькій і Луганській області значно впав - кількість вакансій в окупованому регіоні скоротилася в 4-5 разів. І якщо у Луганській області навіть до початку кризи офісні працівники і керівники були не головними учасниками ринку праці, то для більш розвиненого Донецька подібне падіння виявилося відчутнішим, наголошується в дослідженні кадрового порталу "HeadHunter Україна".

У той же час, констатувати повне обвалення ринку Донецька і Луганська не варто. Так, станом на січень 2015 року, актульными в Донецькій області залишаються близько 200 вакансій на порталі HH, в той час як в Луганську - до 50.

В самому Донецьку пропонують близько 100 вакансій. У той же час, важливо відзначити, що частина з них - це так зване "вербування" фахівців: розміщуючи вакансії в конкретному регіоні, роботодавець в тексті оголошення вказує необхідність переїзду в інший регіон України, Росії і так далі.

На даний момент для професіоналів, що залишилися в зоні АТО, можна знайти вакансії інженера, фармацевта, менеджерів різних рівнів в Сургуті (Росія), Києві, Харкові, Москві і т. д.

Існують вакансії і в самому Донецьку - популярні вакансії охоронців. Також потрібні менеджери, програмісти, бармени, офіціанти, копірайтери, є вакансія лаборанта. Можливо знайти робоче місце для віддаленої роботи.

У зв'язку з обстановкою в регіоні можна знайти високооплачувану роботу у міжнародній організації - наприклад, в моніторинговій місії ОБСЄ, а також у гуманітарних організаціях. Зрозуміло, ключовою вимогою буде знання іноземних мов.

В Луганській області на поточний момент пропонують близько 50 вакансій. Однак хоча в самому Луганську сьогодні пропонують 36 вакансій, фактично всі вони - це вакансії з переїздом і кілька пропозицій віддаленої роботи для програмістів.

Таким чином, реальні вакансії на окупованих територіях пропонують тільки в Донецьку і Макіївці, в інших містах пропозицій для офісних працівників фактично немає.

Читайте також: Рада дозволила працівникам у зоні АТО йти у безоплатні відпустки

В інтерв'ю ZN.UA міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко заявив, що з сотень тисяч переселенців працевлаштовані всього шість тисяч осіб.

Напередодні міністр фінансів України заявила, що російська агресія коштувала Україні 20% економіки.