Як відомо, з 1 липня 2020 року набрав чинності так званий закон про спліт, згідно з яким небанківський фінансовий ринок і відповідні фінансові установи (ломбарди, кредитні спілки, страхові та лізингові компанії) перейшли під контроль нового регулятора - Національного банку України. Про це в своїй статті для ZN.UA нагадав Олександр Руденко, адвокат ЮФ "Ільяшев і Партнери".
Положення чинного на сьогоднішній день Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» застаріли, не відповідають вимогам нинішньої цифрової революції в сфері фінансових послуг і безумовно не відповідають реаліям ринку. Законопроект №5065 має стати рамковим законом для всіх фінансових послуг в Україні. Він визначає єдині базові підходи до регулювання і нагляду на ринку, а також вектори захисту прав споживачів цього ринку. Таким чином, проект закону в разі прийняття повністю замінить Закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».
Проект закону визначає повноваження Національного банку України як регулятора ринку фінансових послуг в формі: пруденційного нагляду і нагляду над ринковою поведінкою учасників ринку небанківських фінансових послуг. Зокрема, в ньому встановлені вичерпні вимоги до обсягу інформації, яка повинна бути надана споживачеві при пропозиції фінансових послуг, передбачені обов'язкові умови договорів зі споживачами на надання фінансових послуг, а також визначені обов'язкові вимоги і заходи, які повинні виконуватися фінансовими установами для цілей гарантування прав споживачів.
Детальніше читайте в статті адвоката ЮФ "Ільяшев і Партнери" Олександра Руденко - «Фінансові послуги здорової людини».