Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, повідомляє агентство Bloomberg.
Пропозиція нафти у світі перевищувала попит п'ять останніх кварталів. Якщо ОПЕК збереже поточні темпи видобутку, до третього кварталу цього року виникне найтриваліший щонайменше з 1985 року профіцит.
Поки мало що говорить про готовність картелю урізати видобуток. Саудівська Аравія, найбільший член ОПЕК, може наростити поставки для того, щоб посилити тиск на сланцеві компанії США, зазначає Goldman Sachs Group Inc.
Обсяг видобутку картелю підніметься в цьому році ще вище, якщо один із його членів - Іран - домовиться з "шісткою" світових посередників про ослаблення санкцій, прогнозує Commerzbank AG.
Країни ОПЕК добували в травні 31,3 млн барелів на добу і "в найближчі місяці", швидше за все, збережуть здобич біля цього рівня, говориться в доповіді МЕА, опублікованому минулого тижня.
При таких темпах виробництва картелю світової профіцит може скласти 1 млн б/с в третьому кварталі і 600 тис. б/с в жовтні-грудні, свідчать розрахунки Bloomberg на основі прогнозів МЕА для світового видобутку та пропозиції поза ОПЕК. Це буде восьмий квартал поспіль надлишкової пропозиції.
Країни-члени ОПЕК на засіданні 5 червня вирішили зберегти поточний рівень видобутку в 30 мільйонів барелів на добу.