UA / RU
Підтримати ZN.ua

Річна інфляція в Україні в травні сповільнилася до 7,5%

Ціни на продовольство в травні незначно зросли лише на 0,2%. Держстат також повідомив: газ подешевшав на 4,3%.

Річна інфляція в Україні у травні 2016 року до травня минулого року сповільнилася до 7,5% у порівнянні з 9,8% у квітні та 20,9% березні, повідомила Державна служба статистики в середу, 8 червня.

Ціни на споживчому ринку в травні 2016 року порівняно з попереднім місяцем зросли на 0,1%, з початку року - на 5,2%.

Найбільш помітно минулого місяця подорожчали яйця, овочі. При цьому, в порівнянні з торішніми цінами, вони відчутно подешевшали - на 18,8% і 13,3% відповідно. Аналогічне зниження ціни показали також фрукти - "мінус" 16,1%.

На відміну від них молоко, сир і масло нинішньої весни виявилися дорожчими, ніж минулої (зростання 15,3-21,2%).

Алкогольні напої і тютюнові вироби в травні в порівнянні з квітнем подорожчали ще на 3,3%.

Парадоксально, але Держстат зафіксував зниження вартості послуг ЖКГ на 2,0% ("житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива"). Найбільше, повідомляє статистичне відомство, подешевшав газ - відразу на 4,3%.

Нагадаємо, що з 1 травня уряд встановив єдину ціну газу для населення та промисловості.

Нагадаємо, що інфляція в Україні за підсумками 2015 року склала 43,3%. Найбільше зростання цін було зафіксоване на початку року - 3,1% у січні, 5,3% в лютому, 10,8% в березні і 14,0% квітні. У середині року спостерігалася сезонна дефляція, а восени ціни зростали приблизно 2% щомісяця.

Уряд заклав у держбюджет на 2016 рік інфляцію в розмірі 12%. Однак, як писав екс-заступник голови НБУ Ігор Шумило для ZN.UA, "прогнозами НБУ і Мінфіну не довіряє ніхто, навіть вони самі. Ключовим загальноприйнятим індикатором довіри до політики органів влади виступає відмінність між проголошеними ними цілями (або прогнозами) та очікуваннями. На жаль, на початку 2016 р. ми мали надзвичайно невтішну ситуацію. При прогнозованих владою на 2016 р. курсі національної валюти на рівні близько 24 грн за долар США й інфляції у 12% очікування бізнесу, експертів і населення були значно гіршими".