Росія в 2015-му, незважаючи на зниження надходжень, залишалася лідером за обсягами грошових потоків в Україну - 1,2 млрд дол. Надходження з усіх країн Євросоюзу трохи перевищують за обсягами перекази з Росії - 1,6 млрд дол.
Про це пише в своїй статті для DT.UA Юлія Самаєва.
Обсяг переказів з Польщі, в останні роки лідирує за кількістю трудових мігрантів-українців, наприклад, ледве перевищив 55 млн дол. У 2016-му спад надходжень сповільнився, за два квартали ц. р. з Росії в Україну надійшло 266,8 млн дол., за два квартали 2015-го - 318,7 млн.
"Очевидно, що саме відсутність грошей, а не патріотизму, штовхає їх і на поїздки в Росію. Мулярам, покрівельникам і різноробочим там пропонують від 20 до 50 тис. грн заробітку, безплатне житло та триразове харчування. А російські банки випускають для гастарбайтерів спеціальні карткові продукти, які дають змогу родичам в Україні за другою карткою знімати гроші з рахунку без комісії. All inclusive, відмовитися від якого виключно з патріотичних міркувань складно", - зазначає Самаєва.
Питання про введення візового режиму з Росією знову увійшов у політичний порядок денний в Україні після того, як в кінці вересня в Москві російська влада заарештувала журналіста агентства "Укрінформ" Романа Сущенка, якого спецслужби РФ звинуватили у "шпигунстві" й утримують у в'язниці "Лефортово".
Зі свого боку міністр закордонних справ Павло Клімкін зазначив, що питання "вимагає серйозної політичної опрацювання та логістики", але МЗС України готовий до введення візового режиму з РФ. Він зазначив, що для цього будуть потрібні витрати на додаткові консульські посади, обладнання.
Детальніше про перспективи введення візового режиму з РФ читайте у статті Юлії Самаєвої "ВІЗуАльна жорсткість" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".