UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ призупиняє транзит продуктів з України, прагнучи помсти за відмову пропустити яйця з Туреччини

Транзитне продовольство з України почало накопичуватися на кордоні з РФ через рішення Россільгоспнагляду "дуже дипломатично" ускладнити перевірку сертифікатів.

Транзитні вантажі з України почали скупчуватися на кордоні з РФ після того, як Россільгоспнагляд ввів процедуру додаткової перевірки супроводжуючих їх ветеринарних сертифікатів. Це було зроблено з середовища у відповідь на заборону ветслужби України на транзит в РФ інкубаційних яєць з Туреччини.

У Россільгоспнагляді "Інтерфаксу" повідомили, що перевіряються сертифікати на сухе і згущене молоко в декількох вагонах, а також на іншу поднадзорную продукцію, яка слідувала в автомобілях. Транспорт варто з ранку четверга.

Вантажі припиняються в пунктах пропуску в Брянській області. Терміни відновлення руху поки не визначені.

Читайте також: Євросоюз домовляється з РФ про допуск своєї продукції на російський ринок

Глава Россільгоспнагляду Сергій Данкверт не приховує свого невдоволення діями Гсветфитослужбы України, підтверджуючи призупинення транзитних вантажів.

"Процедура додаткової перевірки ветсертификатов буде дуже дипломатичною, - сказав він. - Ми будемо складати списки сертифікатів, потім через посольство направляти запити українським колегам на підтвердження їх автентичності. Будемо діяти так, якщо вони не хочуть вирішувати проблему оперативно".

Данкверт скаржиться, що останнім часом ветслужба України воліє спілкуватися з російськими колегами через МЗС. "Якщо вони не хочуть працювати безпосередньо, ми тільки "за", будемо діяти таким же чином", - сказав він.

Читайте також: Росія може пустити на свій ринок свинину з ЄС – WSJ

Нова "торгова війна" між ветслужбами України і РФ почалася з-за того, що кілька днів тому Україна заборонила транзит інкубаційних яєць з Туреччини в РФ. Зокрема, тому були повернуті дві машини з 288 тис. яєць.

Українська сторона на переговорах ветспециалистов двох країн заявила, що в транзиті було відмовлено через неблагополуччя Туреччини по ряду хвороб птахів. Крім того, російська сторона повинна була завчасно поінформувати про передбачуване пересуванні продукції.

У свою чергу Россільгоспнагляд зазначив, що транзитні ветеринарні сертифікати українська ветслужба, згідно з раніше досягнутими домовленостями, оформляє в електронній системі "Аргус". Вона містить повну інформацію про надходить вантаж, у тому числі і про терміни його пересування, і про проведення необхідних перевірок на його безпеку у відповідності з міжнародними правилами та правилами країни-транзитера.