UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ не має конструктивної позиції щодо ЗВТ між Україною та ЄС - представник України

Україна продовжує стояти на своїх позиціях , однак не уточнила подробиць.

під час тристоронніх переговорів Україна-ЄС-РФ щодо Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, Росія показала, що у неї відсутня конструктивна позиція. Про це повідомила заступник міністра - торговий представник України Наталія Микольська.

"Ми готові і далі обговорювати занепокоєння РФ, якщо це відбувається в рамках домовленості міністрів і ці занепокоєння обґрунтовані і реальні. У позиції РФ відсутня конструктив і вона виходить за межі домовленості Міністрів від 18.05", – написала заступник міністра у своєму твіттері за підсумками минулих технічних тристоронніх консультацій з приводу вступу в силу ЗВТ.

Вона також підкреслила, що Україна продовжує стояти на своїх позиціях на переговорах, однак подробиць не уточнила .

Угода про асоціацію між ЄС і Україною в торговельно-економічній частині повною мірою запрацює з 1 січня 2016 року, коли набуде чинності угода про ЗВТ між ЄС і Україною.

РФ неодноразово заявляла про ризики для російських виробників у зв'язку з імплементацією Україною цієї угоди, особливо в частині технічного регулювання, санітарного, фітосанітарного та ветеринарного контролю.

У вересні 2014 року прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підписав постанову уряду, яка поширює режим найбільшого сприяння (тобто, по суті, звичайний торговельний режим – ред.) стосовно України, але вступ його в силу відкладено і пов'язаного як раз з результатами переговорів щодо зняття ризиків для російської економіки.

Читайте також: Україна розраховує на ЗВТ з Євросоюзом з 1 січня 2016 року

27 червня 2014-го на полях саміту Євросоюзу Україна, Грузія і Молдова підписали економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС. Проте Москва, що завзято опонує такому кроку Києва, почала погрожувати йому торговими санкціями, нібито покликаними захистити російського виробника від "напливу" товарів з ЄС через Україну. Тому, хоча спочатку передбачалося, що торгові правила, які містяться в угоді, будуть застосовуватися з 1 листопада, 12 вересня під час переговорів Росії, України та ЄС було прийнято рішення відстрочити тимчасовий вступ їх в силу до 31 грудня 2015 року. 29 вересня Європейський Союз прийняв офіційне рішення з цього приводу. .