UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ не буде поставляти "Південмашу" комплектуючі для ракет "Зеніт" - РосСМИ

Росія буде виробляти ракети своїми силами.

Росія не буде поставляти українському підприємству "Південмаш" комплектуючі для ракет-носіїв "Зеніт", які передбачається використовувати у програмі "Морський старт". Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на джерело в ракетно-космічній галузі РФ.

"Якщо пуски "Зеніту" з "Морського старту" відновляться, то система управління і двигун першої ступені, що виготовляються в Росії, будуть поставлятися, в обхід України, прямо в США, доскладання ракети і її випробування здійснюватимуться в Лонг-Біч", - йдеться у повідомленні.

Крім того, аналогічним чином може бути виготовлена ракета-носій "Зеніт" для запуску космічного апарату "Либідь".

"Ракета може бути доукомплектована російською системою управління двигуном першої сходинки вже на Байконурі", - сказав джерело.

Як повідомлялося, компанія S7 Sea Launch Limited планує до 2023 р. запускати з "Морського старту" українські ракети-носії "Зеніт".

Раніше держпідприємство "Південний машинобудівний завод ім.Макарова" повідомило, що відновлює виробництво ракети-носія "Зеніт" в інтересах міжнародних програм "Морський старт" і "Наземний старт"

Нагадаємо, "Морський старт" - міжнародний комерційний проект по створенню і експлуатації ракетно-космічного комплексу морського базування. У 1995 році була створена однойменна компанія, засновниками виступили американська корпорація Boeing, російська РКК "Енергія", норвезьке суднобудівне підприємство Kvaerner (нині Aker Solutions), українські КБ "Південне" і ВО "Південмаш". Було проведено ряд комерційних запусків на орбіту за допомогою українських ракет-носіїв "Зеніт" з плавучої платформи "Одіссей" в Тихому океані.

Влітку 2009 року компанія "Морський старт" оголосила про своє банкрутство, після реорганізації в 2010 році провідну роль в проекті отримала РКК "Енергія". З 2014 року запуски у космос за проектом були припинені через аварію ракети-носія "Зеніт".