Агентство відновлення активно впроваджує антикорупційні заходи на вищому рівні. Однак їх варто першочергово спустити до регіонів, де і здійснюються закупівлі та виконання проєктів відбудови. Про це пише Мартина Богуславець, виконавча директорка Інституту законодавчих ідей, у матеріалі – «Служби відновлення чи стара сітка Автодору. Кому довірили відбудову».
Служби й досі працюють з формальними антикорпрограмами, з недіючими громадськими радами, а про конкурси на посади там узагалі забули.
Нині середньостатистична Служба – це 58-60 працівників. Середня заробітна плата працівника у 2022 році близько 30 тис. грн у місяць.
У керівників зарплати вищі – в середньому 73 тис. грн або 2 тис. дол. в місяць. За нашими даними, найбільше у 2022 році отримали начальники Служб у Хмельницькій (1,81 млн грн або майже 50 тис. дол.), Чернігівській (1,75 млн грн або майже 48 тис. дол.), Чернівецькій (1,57 млн грн або майже 43 тис. дол.), Івано-Франківській (1,53 млн грн або майже 42 тис. дол.) та Тернопільській (1,39 млн грн або 38 тис. дол.) областях.
Проте, незважаючи на достатньо високі зарплати, існують серйозні ризики призначення на посади керівників Служб відновлення осіб з низьким рівнем доброчесності. У 2019 році НАБУ затримало керівника САД у Миколаївський області під час одержання ним траншу відкату – 90 тис. дол. США. У 2023 році ВАКС визнав винним колишнього начальника САД у Хмельницькій області в нецільовому використанні бюджетних коштів при здійсненні ремонту мосту.
З іншими матеріалами авторки можна ознайомитися за посиланням.