Державна регуляторна служба не погодила проект постанови Кабінету міністрів про поетапне підвищенні тарифів на газ для домогосподарств, затвердженої урядом 19 жовтня.
"У поданих на погодження документах відсутній аналіз регуляторного впливу, що регуляторний акт справлятиме на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави, а також обґрунтування відповідності проекту принципам регуляторної політики", - йдеться в рішення ДРС від 26 жовтня, опублікованому на офіційному сайті відомства.
У ДРС заявили, що отримали проект постанови лише 18 жовтня, і вже наступного дня Кабмін затвердив, не чекаючи на відповідь регуляторної служби. У ДРС зазначили, що вже узгоджували проект постанови уряду з аналогічною назвою, але він відрізняється від документа, затвердженого 19 жовтня.
Державна регуляторна служба стверджує, що постанова Кабміну про підвищення цін на газ для населення "не відповідає досягнутим раніше збалансованим домовленостями між учасниками ринку природного газу". На думку ДРС, документ у поточній редакції "породжує хаос і маніпуляції взаємовідносинами на ринку, і дискримінує інших постачальників на користь НАК "Нафтогаз України".
Нагадаємо, що 19 жовтня Кабінет міністрів прийняв рішення про збільшення з 1 листопада ціни на газ для населення на 23,5%. Таким чином ціна на газ за тисячу кубометрів складе 8555 гривень. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, у свою чергу, заявив про те, що ціну на газ до кінця поточного опалювального сезону більше не підніматимуть.
Того ж дня Україна узгодила з МВФ умови програми фінансування SBA в розмірі 3,9 млрд доларів. Нова програма розрахована на 14 місяців і має замінити діючу програму розширеного фінансування EFF.
Очікується, що угоду буде затверджено наприкінці року, після того, як Верховна Рада ухвалить закон про державний бюджет на 2019 рік з урахуванням рекомендацій МВФ. Однією з умов угоди є відмова від практики подвійних тарифів на газ, і як наслідок, підвищення ціни на газ для домогосподарств.