UA / RU
Підтримати ZN.ua

Реформування БЕБ: що дійсно може перезавантажити орган

Є три орієнтири, які можуть все змінити.

Тимчасова слідча комісія (ТСК), яка намагалася реформувати Бюро економічної безпеки, ще весною 2023 року підготувала законопроект №9080 про перезавантаження Бюро. Про це пише Олександр Лємєнов, голова правління StateWatch, в статті «Перезавантаження БЕБ — листок подорожника на розбитому колінці бізнесу».

За його словами, в основу були закладені успішні практики атестації прокурорів в 2019-2020 років, окремі успішні ідеї з конкурсів до Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК), Національного антикорупційного бюро (НАБУ), Антикорукційної прокуратури (САП), Держбюро розслідувань (ДБР).

«Потім ще ряд законопроектів, зокрема два урядових – №10439 та №10440. Жоден з них не передбачає навіть дублювання достойних норм, які закладені в «тск»-кашному №8090. То метода формування конкурсних комісій шкутильгає, то атестація співробітників без виглядає знущанням над об’єктивною реальністю і в ній вбачається чиста профанація. Ні видумки про долучення до обшуків Ради бізнес-омбудсмена, ні фантазії про інші так звані «новели» не дадуть результату. Нардеп Ярослав Железняк вже пообіцяв «зайти на нове коло», підготувавши свій законопроект. Переконаний, що він не забув про що саме йшла мова під час наших обговорень рік тому», - нагадав він.

Що ж ключове має бути в майбутніх законодавчих змінах? Три речі: метода формування конкурсної комісії з переважаючим правом голосу міжнародників, прозорість проведення відбору директора, а також повноцінна атестація всіх співробітників (детективи, аналітики) за виключенням адмінперсоналу.

З іншими статтями автора можна ознайомитися за посиланням.