UA / RU
Підтримати ZN.ua

Реформи в АМКУ: на чому зосередиться новий очільник відомства

Кириленко вважає, що АМКУ потрібна незалежність.

Новий очільник АМКУ Павел Кириленко АМКУ планує реформувати відомство. Про те, які потрібні змінити в відомстві, він розповів в своєму першому інтерв’ю в якості керівника відомства , яке дав виданню Forbes.ua.

«Потрібно до кінця року розробити нормативно-правові акти до вже прийнятого закону № 3295-ІХ. У тому числі йдеться про доступ до баз даних та реєстрів, щоб з них отримувати необхідну нам інформацію. Якщо зможемо отримувати її напряму, то суттєво знизиться потреба у проведенні виїзних перевірок, пришвидшиться розгляд справ», - сказав він.

Також він планує приділити певну увагу звкупівлям.

«Інша важлива складова – надання АМКУ права розгляду справ, повʼязаних з публічними закупівлями та конкурсами не лише на платформі Prozorro, а й на інших, наприклад, «СЕТАМ». Йдеться про конкурси АРМА, ФДМУ, Держгеонадра тощо. Зараз їх оскарження передбачено лише через суд. Законопроєкт вже напрацьовується. Наша задача прийняти його у 2024-му», - додав він.

Очільник АМКУ вважає, що відомство повинне бути більш незалежним, і на це потрібна згода партнерів.

«Тривають перемовини з міжнародними партнерами щодо посилення незалежності АМКУ (від Кабміну – ред.) та підвищення його інституційної спроможності. В законі є колізія. АМКУ підконтрольний президенту та підзвітний Верховній Раді України. При цьому заступники та державні уповноважені призначаються президентом за поданням прем’єр-міністра України», - зазначив він.

Читайте також: Новий очільник АМКУ назвав найбільш корумповані сектори економіки в Україні

Також він розповів, що тепер працівники АМКУ мають право безперешкодно заходити у приміщення та можуть вилучати необхідні документи, електронні носії та за потреби опломбовувати приміщення, в якому проводилася перевірка.  

Раніше ZN.UA писало, що перевірки бізнесу в Україні досить популярні. Бізнес жаліється владі та особисто Президенту, але це не дає результатів. Навпаки, кількість перевіряючих зростає. Про це читайте у матеріалі "Чому «маски-шоу» такі популярні в Україні та як зменшити тиск на бізнес".