UA / RU
Підтримати ZN.ua

Реформа ринку електроенергії здатна стимулювати створення додаткових 72 млрд дол. до 2030 р. — експерт

Безпосередньо в секторі генерації основними вигодонабувачами стануть державні компанії - "Енергоатом" і "Укргідроенерго", які зможуть залучити від 2,9 до 4 млрд дол. інвестицій.

Реалізація реформи ринку електроенергії за прозорими правилами та практиками запобігання неконкурентним діям може дати країні суттєві вигоди. За оцінками Українського інституту майбутнього, реформа здатна стимулювати створення додаткових 72 млрд дол. до 2030 р. Водночас станом на сьогодні щорічні втрати економіки України від невпровадження реформи оцінено в понад 6,5 млрд дол. щороку.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Андріан Прокіп, кандидат економічних наук, "Український інститут майбутнього". За його словами, безпосередньо у секторі генерації основними вигодонабувачами стануть державні компанії - "Енергоатом" та "Укргідроенерго", які зможуть залучити від 2,9 до 4 млрд дол. інвестицій. Будівництво нових та оновлення наявних потужностей унаслідок залучення інвестицій після реформи дасть змогу наростити експорт, збільшивши його у понад п'ять разів до 2027 р.

"Ця реформа потрібна не заради реформи, не лише тому, що в України є міжнародні зобов'язання, а тому, що це позитивно вплине безпосередньо на стан енергетичного сектору та національну економку, а згодом це відчують і споживачі. Водночас відтермінування запуску ринку на роки - банальна інфантильність. Продовжать накопичуватися наявні проблеми, електроенергетичний сектор не розвиватиметься, потужності, які вже є, ще більше зношуватимуться, а нові не будуватимуться, і згодом, за 12 років, ми перетворимося на імпортера електроенергії", - підкреслює експерт.

Докладніше про необхідність запобігти неконкурентній поведінці читайте в матеріалі Андріана Прокіпа "Страх і ненависть на ринку електроенергії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".