Реформа Державної фіскальної служби України обговорюється більше двох років, і з різною інтенсивністю дане питання актуалізується, пише в своїй статті для DT.UA Костянтин Швабій, д.е.н., професор.
Однак навесні 2015-го ця "фішка" в різних варіантах була родзинкою численних передвиборчих програм кандидатів на посаду глави фіскальної служби, то зараз це питання номер один на порядку денному реформ завдяки тиску зовнішніх інститутів, зазначає автор.
"Адже вони добре розуміють як важливість подолання корупції, яка тривалий час ассоциировавшейся саме з податковою службою, так і доцільність створення ефективної у всіх значеннях цього поняття системи адміністрування податків і зборів. Податковий розрив в країні надзвичайний, і не тільки через значний тіньовий сектор економіки, існуючий в тому числі внаслідок недоліків у системі контролю над сплатою податків", - йдеться в матеріалі.
На його думку, з урахуванням цього, розуміючи невідворотність процесу і принциповість позиції кредиторів України, міністр фінансів оголосив однією з основних цілей діяльності очолюваного ним відомства на друге півріччя нинішнього року завершення реформи ДФС. Заради цього проходять численні наради з вітчизняними експертами і зустрічі з іноземними місіями, послами США та країн ЄС.
Як зазначається в матеріалі, досі ДФС досягла незначних успіхів у реформах.
"Зокрема, система електронного адміністрування ПДВ, система зупинки реєстрації ризикованих податкових накладних, електронний кабінет платника податків. Всі ці новації хоча, можливо, і не доведені до належної якості, але є суттєвим кроком уперед у напрямку підвищення ефективності системи адміністрування податків. Це визнають самі платники податків, а це основний критерій успіху, а не думка експерта або красиві фрази в урядовому звіті", - пише професор.
Докладніше читайте в матеріалі Костянтина Швабія "Реформа ДФС: пріоритет суті над формою або навпаки?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".