UA / RU
Підтримати ZN.ua

Реалізація Генплану Києва коштуватиме 500 мільярдів гривень

70-80% від цієї суми - це інвестиційні кошти. Такі об'єкти, як мости, тунелі, метрополітен, будуть будуватися за рахунок держпідтримки і держбюджету.

Начальник комунальної організації "Інститут Генерального плану міста Києва" Сергій Броневицький повідомив, що проект нового генерального плану Києва передбачає реалізацію у найближчі 15-20 років проектів загальною вартістю близько 500 мільярдів гривень.

У цю суму входить вартість заходів, які закладено у генплані на найближчі 15-20 років - житлове будівництво, будівництво об'єктів інфраструктури, дошкільних закладів, шкіл, об'єктів освіти, об'єктів транспорту, тобто, весь комплекс детального розвитку міста.

Броневицький уточнив, що 70-80% від цієї суми - це інвестиційні кошти. При цьому начальник комунальної організації зазначив, що такі об'єкти, як мости, тунелі, метрополітен, будуть будуватися за рахунок держпідтримки і держбюджету.

"Кошторисна вартість розробки генерального плану склала 19,6 мільйона гривень. Для порівняння я можу сказати: зараз починається розробка генерального плану Москви, і тільки на концепцію плану було витрачено 10 мільйонів доларів. І 2 мільйони доларів на розробку генплану взагалі", - сказав Броневицький.

За його даними, попередній генплан Києва, який розраховувався до 2020 року, коштував близько 50 мільйонів гривень.

Нагадаємо, 28 серпня Архітектурно-містобудівна рада на підсумковому засіданні з розгляду проекту Генерального плану Києва підтримала його і порекомендувала направити на експертизу. Раніше начальник Головного управління містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації Сергій Целовальник висловив надію, що Генплан буде винесено на розгляд сесії Київської міськради ще у поточному у 2013 році. !zn

Читайте також:

Містобудівна Рада підтримала проект Генплану Києва і рекомендує його для експертизи

Влада Києва підготувала новий генплан забудови столиці: чотири тунелі і нові станції метро

Генплан Києва передбачає ущільнення житлової забудови - не в селі живемо