Централізованим водопостачанням в Україні користуються лише 65% населення – у містах 98%, а у селах 23%. Решта громадян використовують воду з колодязів та індивідуальних свердловин, санітарно-технічний стан яких переважно незадовільний, повідомляє Рахункова палата.
Зазначається, що питне водопостачання населення майже на 80% забезпечується поверхневими водами, екологічний стан яких і без війни погіршувався.
Повномасштабна війна призвела до значних руйнувань інфраструктури централізованого водопостачання та водовідведення міст. За даними Світового банку, за рік війни прямі збитки для таких об'єктів становили $2,2 млрд. Втрати загалом оцінили у $7,5 млрд.
На додаток, війна не дозволила реалізувати багато бюджетних програм. Так, втраченими вважаються інвестиції на понад 725 млн грн, які використали у 2019-2022 роках на реалізацію проектів з водопостачання та водовідведення у Донецькій, Запорізькій, Луганській, Харківській та Херсонській областях.
Повідомлялося, що через руйнування Каховської ГЕС відчують проблеми водопостачання Дніпропетровська, Запорізька, Херсонська та Миколаївська області. Що стосується Криму, то вода туди не надходитиме щонайменше рік.