Рахункова палата сумнівається в об'єктивності даних Держкомстату
Об'єктивність цінової статистики Державного комітету статистики України викликає сумніви. Про це заявив 26 листопада глава Рахункової палати Валентин Симоненко.
Об'єктивність цінової статистики Державного комітету статистики України викликає сумніви. Про це заявив 26 листопада глава Рахункової палати Валентин Симоненко."У нашій державі статистика - це як поема в цифрах. Реальність цифр у ній залежить від натхнення авторів... Перевірити оцінку інфляції до кінця ніхто не може. Що стосується ВВП, то тут поезія закінчується, і починається трагікомедія" - заявив він в інтерв'ю тижневику "2000".
За його словами, відмова влади від оприлюднення даних про ВВП в щомісячному режимі йде в розріз з українським законодавством і створює грунт для домислів і інсинуацій : з 2009 року дані про ВВП оприлюднюються в Україні щоквартально.
"Уряду пора повернутися в законодавче русло і кожен місяць надавати повні дані", - сказав він.
Глава Рахункової палати також піддав критиці прийнятий парламентом Податковий кодекс. "У ньому в першу чергу посилюється роль податкових органів розширюються права самого відомства і мало вирішуються завдання, як попереджувати існуючі проблеми в законодавстві, усунути податкові ями, ліквідовувати тіньові обороти", - сказав чиновник.
Окрім того, за словами Симоненка норми Податкового кодексу заганяють малий бізнес у тінь і ведуть до зростання безробіття, що негативно вплине на надходження до бюджету країни.
"Державі вже наразі варто подумати, як і де забезпечити нові робочі місця. Або повернутися до проблемних норм і ще раз пропрацювати їх, щоб ми не отримали ще більшу тінізацію бізнесу", - зазначив він.
Чиновник також заявив, що після зміни уряду в березні- 2010 істотних зрушень з наведення ладу в бюджетній сфері не відбулося.
"Основна управлінська ланка держфінансів : Мінфін, як і раніше, працює недостатньо цілеспрямовано і адекватно викликам, що стоять перед економікою і держфінансами.. На сьогодні в Мінфіні не звертають належної уваги, ні на критику, ні на багато розумних пропозицій", - підкреслив Симоненко.
Крім того, глава відомства висловив думку, що темпи приросту державного боргу мають лякаючі масштаби. "За три роки сума боргу збільшилася у 4,5 рази.. За нашими розрахунками такий темп в умовах України абсолютно неприйнятний. Будь-які борги, які набирає уряд, мають бути адекватні економічному стану", - відмітив він.
Як повідомлялося, аудитори Рахункової палати вважають, що стрімке зростання державного боргу за останні роки сформувало ризики для фінансової безпеки країни.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна