UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рахункова палата незадоволена ефективністю використання бюджетних коштів Державною судовою адміністрацією

Рахункова палата провела аудит ефективності використання коштів держбюджету, виділених Державній судовій адміністрації (ДСА) України на виконання функцій з організаційного забезпечення діяльності судів та установ судової системи. За результатами перевірки встановлено, що проблеми діяльності судів вирішуються повільно.

Зокрема, як повідомили у прес-службі Рахункової палати, встановлено, що впродовж 2010 року та І півріччя 2011 року ДСА не вирішила низки актуальних проблем у цій сфері, що завадило повному, всебічному та ефективному функціонуванню судів.

Існуюча система управління та внутрішнього фінансового контролю в ДСА не забезпечує ефективного використання судами виділених фінансових і матеріальних ресурсів.

Залишаються актуальними питання укомплектування служби судових розпорядників, перерозподілу й оптимізації чисельності працівників обслуговуючого апарату залежно від навантаження та фактичної кількості судів і суддів, забезпечення діяльності кваліфікаційних комісій та органів суддівського самоврядування. Не вирішено проблем щодо ведення судової статистики, організації діловодства в судах, а також матеріально-технічного, інформаційного забезпечення судів, будівництва і капітального ремонту приміщень, в яких здійснюється судочинство. Як наслідок, кожен сьомий суд працює в приміщеннях, не придатних для здійснення правосуддя.

Відсутня затверджена нормативно-правова база, яка визначала б порядок ведення судової статистики та діловодства в судах. Служба судових розпорядників здатна забезпечити лише третину судових засідань. У результаті погіршуються умови праці суддів та апарату, ускладнюється робота з узагальнення судової практики за різними категоріями справ, виникають перешкоди вільному доступові громадян до правосуддя.

Аудитом встановлені порушення при закупівлі послуг з інформатизації, через які право власності на закуплене або розроблене за державні кошти програмне забезпечення і досі належить різним комерційним структурам. Відтак на тлі відсутності належної конкуренції і безпідставного зростання вартості користування програмними продуктами створюються ризики залежності ДСА України від комерційних структур.

Крім того, технічна документація на програмне забезпечення не відповідає чинним державним стандартам та вимогам про захист інформації. Як встановлено аудитом, впровадження інформаційно-аналітичних систем досі не завершене, а кошти за право користування ними в сумі понад 21 млн. грн. упродовж 2010 року та І півріччя 2011 року витрачені неефективно.