"Рада підтримала укладення договору з Україною про всебічну зону вільної торгівлі найпізніше до саміту ЄС-Україна в грудні цього року", - сказав він.
У свою чергу комісар ЄС з питань торгівлі Карел де Гухт також зазначив, що ЄС і Україна знаходяться на шляху укладення договору до кінця цього року.
За його словами, комісар знаходиться в постійному контакті з українським першим віце-прем'єром Андрієм Клюєвим. "Ми наближаємося до укладення договору", - сказав він.
Відповідаючи на питання про можливість укладення договору про зону вільної торгівлі без угоди про асоціацію через проблеми зі справою проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко, комісар зазначив що як правило політична та економічна частина угоди завжди приймаються разом.
"Справжні угоди завжди разом. І це буде і тут. Я не буду говорити про політичні проблеми, які можуть бути, ми повинні просуватися в переговорах з тим щоб досягти угоди до саміту ЄС-Україні в грудні", - сказав де Гухт К..
Водночас він зазначив, що угода може набрати чинності окремо, що пов'язано з процедурою ратифікації угоди (для ратифікації економічної частини потрібні рішення Ради ЄС та Європарламенту, а політичної - ратифікація в усіх 27 парламентах країн-членів ЄС).
"Я можу досягти угоди, а потім вона потрапляє в європейські "жорна", - сказав комісар ЄС.
Говорячи про хід переговорів, де К. Гухт зазначив, що в питаннях співробітництва в енергетиці все ще залишається низка невирішених питань, зокрема, щодо того, які положення будуть застосовуватися у разі переривання поставок енергоресурсів, які прямують транзитом через Україну.
Польський міністр зазначив, що більшість учасників засідання підтримали закінчення переговорів з Україною якомога швидше, хоча низка технічних питань все ще потребує завершення.
"Можна сказати, що у нас хороші новини, але пити шампанське ще рано", - підкреслив М. Королец.
Як повідомлялося, раніше неодноразово лунали припущення про можливу відмову Євросоюзу підписувати угоду про асоціацію у зв'язку з переслідуванням опозиції в Україні. Крім того, з таким проханням до Європи звернулося і оточення екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
Крім того, згідно з даними джерел, президент Віктор Янукович погрожував міністру закордонних справ Костянтину Грищенку відставкою у разі провалу переговорів про асоціацію.