UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада знизила ставку на імпорт ліків з 20% до 7%

Закон передбачає внесення змін у податкове законодавство України та усунення правових колізій у зв'язку з прийняттям закону "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні ".

Верховна Рада виправила помилку в оподаткування ліків і медичних виробів, допущену в законі про запобігання фінансової катастрофи в Україні, встановивши єдину ставку податку на додану вартість (ПДВ) в розмірі 7%,.

Відповідний урядовий законопроект підтримали 235 народних депутатів у четвер.

Як повідомлялося, Верховна Рада 27 березня прийняла закон про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні, яким передбачається встановлення 7% ставки ПДВ на лікарські засоби, а також деякі ВМП як імпортного, так і вітчизняного виробництва.

Згідно з документом, ПДВ нараховується за всіма операціями (при кожній реалізації), які здійснюються з фармацевтичною продукцією. Зокрема, ПДВ за ставкою 7% обкладаються всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, а також ВМП, включені в перелік, який має бути затверджений Кабміном. За ставкою 20% ПДВ будуть обкладатися не включені до переліку ВМП.

У той же час Міністерства доходів і зборів оприлюднило роз'яснення, згідно з яким оподаткування ПДВ на лікарські засоби при ввезенні їх на митну територію України здійснюється на загальних підставах за ставкою 20%, а не 7%, як передбачено законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні". На думку учасників ринку, це могло призвести до подорожчання імпортних лікарських засобів на 60-80%.

Імпортери заявляли, що на кордоні в очікуванні вирішення колізії простоюють машини з вантажами ліків. !zn

Читайте також:

Митниця посилила контроль за ввезенням ліків до України

У Моз спрогнозували зростання цін на ліки через сезонних хвороб

Держава буде регулювати ціни на ліки від раку, туберкульозу та Сніду

МВС розслідує факти випробувань медпрепарату на дітей у Полтавській області