UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада відправила законопроект про реформування нафтогазового сектору на повторне друге читання

Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроект, через неприйняття якого Яценюк подавав у відставку.

Народні депутати України на позачерговому засіданні в четвер відправили на повторне друге читання проект закону №4116а про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління газотранспортною системою України.

Про це повідомив депутат від фракції "Свободи" Юрій Сиротюк.

Зазначимо, Рада вже не вперше не підтримала ухвалення даного законопроекту у другому читанні, що стало однією з причин, через які прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк подав у відставку.

ZN.UA раніше досить докладно описувало перспективи реформування нафтогазового ринку України, а вірніше НАК "Нафтогаз України", що володіє корпоративними правами більшості нафтогазовидобувних компаній, як то ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта".

Згідно з оприлюдненими головою НАК "Нафтогазу України" Андрієм Коболєвим планами, реформа сектору видобутку передбачає підвищення ціни на газ для державних видобувних компаній до ринкового рівня, збільшення ренти у держбюджет та стимулювання збільшення видобутку.

Також планується приватизація шляхом IPO на українській і західній біржах у перспективі 2-3 років.

Зокрема, як зазначив голова "Нафтогазу", вартість активів "Укргазвидобування" дуже залежить від її доходів, що визначається тарифом на газ, який зараз нижче ринкового та економічно обґрунтованого.

"При поточній ціні газу "Укргазвидобування" добре, якщо коштує $ 1 млрд, а якщо зробити комерційну ціну, то вартість буде понад $ 10 млрд", - пояснив Коболєв.

Сьогодні, за словами голови "Нафтогазу", вітчизняні видобувачі за газ отримують на нижчі ціни імпортного газу, який НАК і Україні обходиться в 370 - 400 дол. за тис. куб м.

Зазначимо, також законопроект №4116а означає, що основні підприємства, що входять у НАК "Нафтогаз України" і перетворені на публічні акціонерні товариства - ПАТ "Укргазвидобування" та ПАТ "Укртрансгаз", повинні реально відмежовуватися від нафтогазового холдингу, як того і вимагає Третій енергопакет. Більше того, НАК нарешті юридично передасть всі функції оператора ГТС "Укртрансгазу", хоча мала це зробити ще в кінці 2013 року. !zn

Читайте також:

Кремлівські зірки на прапорі ЄС

Антигазовий сезон 2014-2015 рр.: сподівайтеся тільки на себе