Верховна Рада повернула на доопрацювання пропозицію уряду скоротити перелік заборонених до приватизації об'єктів з 1478 до 551, з яких 273 знаходяться на окупованій території Криму і Севастополя.
За рішенням коаліції за таке рішення проголосували 258 народних депутатів.
Уряд пропонував залишити в переліку заборонених до приватизації "Укргідроенерго", "Турбоатом", "Нафтогаз України" з "дочками" "Укртрансгаз" і "Укргазвидобування", "Енергоатом", "Укртранснафта", залізні дороги, аеропорти "Бориспіль" і "Львів", "Зоря-Машпроект", "Ощадбанк" і "Укрексімбанк", а також ДПЗКУ, київський завод "Радар" і ДХК "Артем".
Законопроект також передбачав виключення виробництва спирту за межі держмонополії та впровадження конкуренції у галузі на період до 2020 року. Підприємства вугільної промисловості і теплоенергетики в переліку відсутні.
Представляючи документ у парламенті, міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус зазначив, що на сьогоднішній день в Україні є 3,374 тисяч об'єктів з державною часткою власності, працюють з них тільки 1,92 тисяч і 265 перебувають у процедурі банкрутства.
"Більшість цих підприємств є дуже маленькими, 60% з працюючих підприємств мають виручку менше 1 млн євро, тому гарних підприємств не так вже й багато. Топ 20 - це 70% всього чистого доходу топ-100 - 91% чистого доходу, який становить 124 млрд грн. Цей список, який оновлюється зараз, не оновлювався достатньо довго, тому за великим рахунком, з нього потрібно почистити велику кількість компаній, які банкрути, або об'єдналися, або взагалі не існують", - сказав міністр.
Раніше Верховна Рада повернула на доопрацювання законопроект про конфіскацію майна в зоні АТО.