UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламент відмовився скоротити в три рази список заборонених до приватизації підприємств

Сьогодні парламент відхиляє майже всі пропозиції уряду. Черговий законопроект відправили на доопрацювання.

Верховна Рада повернула на доопрацювання пропозицію уряду скоротити перелік заборонених до приватизації об'єктів з 1478 до 551, з яких 273 знаходяться на окупованій території Криму і Севастополя.

За рішенням коаліції за таке рішення проголосували 258 народних депутатів.

Уряд пропонував залишити в переліку заборонених до приватизації "Укргідроенерго", "Турбоатом", "Нафтогаз України" з "дочками" "Укртрансгаз" і "Укргазвидобування", "Енергоатом", "Укртранснафта", залізні дороги, аеропорти "Бориспіль" і "Львів", "Зоря-Машпроект", "Ощадбанк" і "Укрексімбанк", а також ДПЗКУ, київський завод "Радар" і ДХК "Артем".

Законопроект також передбачав виключення виробництва спирту за межі держмонополії та впровадження конкуренції у галузі на період до 2020 року. Підприємства вугільної промисловості і теплоенергетики в переліку відсутні.

Представляючи документ у парламенті, міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус зазначив, що на сьогоднішній день в Україні є 3,374 тисяч об'єктів з державною часткою власності, працюють з них тільки 1,92 тисяч і 265 перебувають у процедурі банкрутства.

"Більшість цих підприємств є дуже маленькими, 60% з працюючих підприємств мають виручку менше 1 млн євро, тому гарних підприємств не так вже й багато. Топ 20 - це 70% всього чистого доходу топ-100 - 91% чистого доходу, який становить 124 млрд грн. Цей список, який оновлюється зараз, не оновлювався достатньо довго, тому за великим рахунком, з нього потрібно почистити велику кількість компаній, які банкрути, або об'єдналися, або взагалі не існують", - сказав міністр.

Раніше Верховна Рада повернула на доопрацювання законопроект про конфіскацію майна в зоні АТО.