UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада у першому читанні підтримала надзвичайний стан в енергетиці та оренду ГТС

Депутати підготують до другого читання свої поправки до законопроекту, згідно з якими на час особливого періоду або ПП контроль і регулювання української енергетики буде здійснюватися Кабміном.

Верховна Рада України у п'ятницю, 4 липня, прийняла за основу енергетичний пакет законопроектів уряду - про введення особливого періоду у паливно-енергетичному комплексі і про реформу ГТС та можливості допуску до управління компаній зі США і ЄС.

Так, за проект закону №4117а про особливий період у ПЕК у першому читанні проголосували 237 народних депутатів.

Проект закону передбачає можливість введення особливого періоду функціонування паливно-енергетичного комплексу в умовах обмеження або припинення постачання енергоносіїв на територію України. Ключове зауваження народних депутатів до цього законопроекту - це введення особливого періоду за рішенням Кабінету міністрів.

Депутати наполягали на тому, щоб введення такого періоду затверджували в парламенті. Спікер 3 зазначив, що дану пропозиція може бути враховано при доопрацюванні законопроекту до другого читання.

Також депутати прийняли за основу проект змін до низки законів України щодо реформування системи управління газотранспортною системою. За документ №4116а проголосували 229 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Проект передбачає створення оператора єдиної ГТС України. Таким оператором можуть бути суб'єкти господарювання, засновником або власником яких є держава або держава володіє не менш ніж 51% корпоративних прав, а також юридична особа, яка є резидентом країн ЄС, США чи Європейського енергетичного співтовариства.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк підкреслив, що при цьому сама ГТС України на 100% залишається у державній власності, а контрольний пакет акцій нового оператора також залишається у держави.

Нагадаємо, напередодні у четвер, 3 липня, парламентові не вистачило голосів, щоб прийняти зазначені законопроекти. !zn

Читайте також:

Регіонали згодні на вибори до Ради, комуністи вважають такий крок безвідповідальним

Депутати відмовилися переводити валютні кредити у гривню