UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада схвалила в першому читанні новий закон про приватизацію

Проектом закону встановлюються вимоги до проведення аукціонів об'єктів малої та великої приватизації.

Верховна Рада схвалила в першому читанні закон "Про приватизацію державного майна" (нова редакція). Урядовий законопроект №7066 підтримали 258 народних депутатів.

"Враховуючи, що понад 90% державних активів введено в експлуатацію 50-150 років тому, затримка з приватизацією цих об'єктів призводить до їх подальшого руйнування, зниження інвестиційної привабливості", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Раніше в.о. керівника Фонду державного майна Віталій Трубаров розповів про особливості законопроекту. "Ми скасовуємо п'ять можливих варіантів продажу, натомість залишаємо фактично один - це аукціони. Норма про викуп буде застосовуватися тільки для вже орендованих підприємств, оскільки це передбачено в договорах, але це будуть поодинокі випадки", - сказав він.

Трубаров також повідомив, що законопроект встановлює 11 місяців підготовки для об'єктів великої приватизації та п'ять місяців для малої. "Якщо за останній рік вартість активів перевищує 250 млн грн - це великий об'єкт приватизації, який буде продаватися з залученням радника, все, що менше - це мала приватизація, яка буде проходити виключно на електронних майданчиках", - сказав він.

Трубаров відзначив важливість залучення до приватизації радників – це відомі аудиторські компанії. "Велика приватизація буде проходити за такою процедурою: визначається об'єкт продажу, потім на конкурсі вибирається радник, який готує фінансову модель підприємства, формує пропозицію початкової ціни, шукає інвесторів. Після цього Фонду встановлює стартову ціну та умови продажу і передає їх на затвердження в Кабмін. Потім оголошується прийом заявок триває перевірка учасників і проводиться аукціон", – розповів Трубаров.

Він також розповів про те, що законопроект передбачає внесення інвестором, який виявив бажання взяти участь у торгах, 5% банківської гарантії, яка не повертається.

За даними опитування соціологічної групи "Рейтинг", українці в цілому виступають проти приватизації державних підприємств. Відповідаючи на питання про долю 4 тисяч підприємств, що залишилися в держвласності, 49% респондентів відповіли, що вони повинні залишатися державними компаніями, ще 30% згодні продати тільки частину з них, але більшість залишити в держвласності, 12% згодні продати більшість залишків держвласності, а 1% готові продати все держмайно.