Верховна Рада України звернулася до Європейського парламенту з закликом ввести додаткові торговельні преференції для українських товарів. За постанову № 6517 проголосували 230 народних депутатів.
У своєму зверненні український парламент просить Європарламент "прийняти проект законодавчої ініціативи про введення додаткових автономних преференцій на товари, вироблені в Україні, у редакції, запропонованій Європейською Комісією, без винятків і скорочень".
У зверненні також зазначається, що "такі торговельні преференції стануть передусім важливим сигналом політичної солідарності Європейського Союзу з Україною".
Нагадаємо, комітет Європарламенту з питань міжнародної торгівлі затвердив попередні домовленості з приводу торгових преференцій для України. Тобто домовленості про збільшення тарифних квот на мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи і оброблене зерно, виноградний сік з України. При цьому депутати не підтримали пропозицію про підвищення квот на українську пшеницю, томати і сечовину.
Як повідомлялося, за підсумками першого кварталу 2017 року Україна повністю вибрала річні квоти на безмитний експорт до ЄС за шістьма категоріями товарів: мед, цукор, крупи та борошно, оброблені томати, виноградний і яблучний сік, кукурудза.
Згідно з Угодою про асоціацію з ЄС Україна може без мит поставляти в Євросоюз 36 товарних позицій у межах затверджених обсягів тарифних квот. Квоти на поставки яловичини становлять 12 тис. тонн, молока, йогуртів, кисломолочних продуктів - 8 тис. тонн сухого молока - 1,5 тис. тонн, вершкового масла - 1,5 тис. тонн, яєчних продуктів - 1,5 тис. тонн, яєць - 3 тис. тонн, свинини - 40 тис. тонн.
Обсяги тарифних квот, передбачені автономними торговими преференціями ЄС, по пшениці становили 950 тис. тонн, ячменю - 250 тис. тонн, кукурудзи - 400 тис. тонн, цукру - 20 тис. тонн, меду - 5 тис. тонн, оброблених томатах - 10 тис. тонн, виноградного та яблучному соку - 10 тис. тонн, вівса - 4 тис. тонн, часнику - 500 тонн.
За оцінками Мінекономіки, Україна увійшла у топ-3 найбільших країн експортерів аграрної продукції на ринок Європейського союзу.