UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада проголосувала за приватизацію земель державних сільськогосподарських підприємств

Документ підтримали 267 депутатів.

Депутати ВР на засіданні сьогодні прийняли в першому читанні законопроект №3012-2, яким встановлюється порядок приватизації земель сільськогосподарських держпідприємств. При цьому передбачено право працівників таких підприємств на отримання земельної частки.
Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на отримання земельної частки (паю)" підтримали 267 депутатів.
Згідно з пояснювальною запискою, документом вводяться норми, за якими приватизація земель сільськогосподарських підприємств може здійснюватися як в процесі приватизації підприємств, так і без приватизації, на підставі рішення вищого органу, а також при ліквідації підприємств.
При приватизації земель сільськогосподарських угідь до 40% земель розподіляється між працівниками підприємства та пенсіонерами, працівниками державних і комунальних установ соціальної сфери (при цьому площа земель, яка передається, визначається за середнім розміром паю по району, а для працівників установ соціальної сфери не може перевищувати 2 га).
До 20% земель передаються у власність учасникам бойових дій для ведення особистого селянського господарства (при цьому площа земель не може перевищувати 2 га).
Не менше 40% передається в оренду на земельних торгах (крім випадків приватизації земель підприємств в зв'язку з приватизацією самих підприємств). У разі приватизації земель підприємств в зв'язку з приватизацією самих підприємств, землі, що залишилися після розподілу між працівниками, передаються в оренду на 50 років створеному господарському товариству.
Законопроект передбачає, що несільськогосподарські угіддя і землі несільськогосподарського призначення, що перебувають у постійному користуванні підприємства, при його ліквідації передаються в комунальну власність територіальних громад за місцем їх розташування.

Читайте також: Депутати пропонують збільшити податки за кожен пай землі

У Госгеокадастре України відсутній реєстр осіб, які використовували своє право на безкоштовне отримання у власність двох гектарів землі сільськогосподарського призначення. Це сприяло приватизації землі одними і ті ж людьми кілька разів в різних регіонах країни.