UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада продовжила мораторій на банкрутство вугільних шахт до 2015 року

При поточному рівні видобутку таких запасів Україні має вистачити на 462 роки.

Верховна Рада продовжила на банкрутство вугільних шахт до 1 січня 2015 року. За закон про внесення змін до закону про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом проголосували у п'ятницю 269 депутатів з 350 зареєстрованих у залі.

Прийнятий законопроект забороняє порушувати справи про банкрутство гірничих підприємств (гірничодобувні підприємства, шахти, рудники, копальні, кар'єри, розрізи, збагачувальні фабрики, шахтобудівні підприємства), частка держави у статутних фондах яких становить не менше 25%, до 1 січня 2015 року.

Зазначимо, що такий мораторій мав бути скасований 1 січня 2013 року

"Враховуючи, що зараз вугільна промисловість України за економічними, фінансовими, технічними та соціальними показниками знаходиться в глибокій кризі, нагальною потребою є прийняття відповідних кардинальних заходів з метою недопущення повальної ліквідації підприємств вугільної галузі, які ще мають значні виробничі запаси вугілля, але не можуть самостійно забезпечувати розширене відтворення виробництва і економічну збалансованість", - йдеться в пояснювальній записці до закону.

В Україні налічується 20 вуглевидобувних компаній і 145 шахт. Щодо видобутку вугілля Україна в Європі (крім Росії) займає друге місце після Польщі.

Протягом останніх 15 років рівень видобутку вугілля в Україні залишався практично незмінним: від 72 млн до 83 млн тонн на рік. Вугілля грає найважливішу роль у програмі імпортозаміщення енергоносіїв. Зокрема мова йде про програму енергозбереження та заміни споживання газу на вугілля. Передбачається, що протягом трьох років державні шахти будуть приватизовані.

Зазначимо, британська нафтогазова British Petroleum у своєму огляді світової енергетики відзначає, що доведені запаси вугілля в Україні становлять 33,873 млрд т, що є 3,9% світових запасів. З усіх запасів в Україні 15,351 млрд т антрациту та бітумного вугілля, ще 18,522 млрд т - лігніту (бурого вугілля). Згідно з оцінкою, при поточному рівні видобутку таких запасів Україні повинно вистачити на 462 роки. !zn

Читайте також:

Узаконити "копанки" - неможливо, але проблема вирішуватиметься

Затягування підписання енергобалансу України на 2013 рік загрожує збитками вугільної галузі

Альтернативна енергетика в Енергостратегії України становить мізерно малі 2% - експерти

Держава приватизує найбільші шахти за одну гривню