UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада прийняла зміни до Податкового кодексу

Прийняті зміни будуть переглядати за результатами першого кварталу

Верховна Рада прийняла зміни в Податковий кодекс (законопроект №1578), які депутати і міністри погоджували весь день. За відповідне рішення проголосували 250 народних депутатів.

Перед прийняттям прем'єр змін Арсеній Яценюк під протокол зачитав всі узгоджені позиції. Після цього депутати проголосували за нові податкові правила.

Зокрема, прийнято рішення збільшити оподаткування пасивних доходів - процентів роялті та інвестприбутку з 15 до 20%. Податок на нерухомість пропонується стягувати не з кожного метра, а з квартир більше 60 квадратних метрів і будинків більше 120 квадратних метрів.

Законопроект був прийнятий з поправкою Яценюка щодо відшкодування ПДВ для зернотрейдерів.

Закон передбачає скорочення податків з 22 до 9, серед що залишилися: податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок, рентна плата, збори, а також місцеві податки: податок на майно та єдиний податок.

Це дозволить спростити процедуру адміністрування і зменшити навантаження на бізнес. Деякі податки скасовуються, деякі податки об'єднуються з єдиної бази та суб'єктним складом.

Також значні зміни передбачаються з податку на прибуток.

Також уряд пропонує підвищити ставку податку на пасивні доходи з податку фізосіб з 15% до 20%.

Читайте також: Рада буде працювати без перерви, поки не прийме весь бюджетний пакет законопроектів - Луценко

Рентні платежі за видобуток нафти збільшуються. При видобутку на глибинах до 5 кілометрів вони складуть 45%, більше 5 км - 21%, при видобутку природного газу на глибині до 5 км вони складуть - 55%, 28% - понад 5 км. Рентні платежі за видобуток в рамках спільної діяльності у першому кварталі складуть 60%, у другому кварталі - 65%, з третього кварталу - 70%.

Крім цього, пропонується підвищення акцизу на тютюнові та алкогольні вироби, а також збільшення плати за ліцензію на торгівлю алкогольними та тютюновими виробами.

Зміни в Податковий кодекс прийняті у другому читанні. Зміни будуть переглядати за результатами першого кварталу.