UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада прийняла за основу законопроект щодо ліквідації схем при оцінці нерухомості

Документ у першому читанні підтримали 378 депутатів.

Верховна Рада прийняла за основу компромісний законопроект щодо ліквідації схем при оцінці нерухомості (2047-д). Документ у першому читанні підтримали 378 депутатів при необхідних 226 голосах.

Законопроект пропонує з 1 січня 2020 року запровадити спрощений метод оцінки об'єктів нерухомості, що передбачає їх автоматичну оцінку. У разі незгоди з оцінкою вартості, яку модуль автоматично визначить, громадяни зможуть отримати її у оцінювача і провести оцінку в загальному порядку з реєстрацією звіту в Єдиній базі, як це передбачає поточна процедура, свідчить текст документа.

При цьому нотаріуси повинні отримати право безкоштовного доступу до бази для перевірки даних про оцінку нерухомості.

Оплата за формування довідок пропонується в розмірі 2,5% прожиткового мінімуму, а за реєстрацію звітів про оцінку та інформації з них у базі – 10%, свідчить документ.

Народні депутати також передбачили скорочений термін підготовки законопроекту до другого читання.

Повідомлялося, що з метою ліквідації корупційної схеми електронних майданчиків-посередників у сфері оцінки нерухомого майна необхідно прийняти законопроект №2047. Документ доопрацьований Комітетом ВР і пропонувався депутатам під номером 2047-д.

Як писав для DT.UA Олександр Лємєнов у статті "Квартирне питання зіпсувало їх", прем'єр Володимир Гройсман і віце-прем'єр Степан Кубів оголосили про наміри розібратися в ситуації з електронними майданчиками, ба більше, визнали існування схеми та засудили її. А потім власноруч прибрали з урядової постанови пункт про безоплатний і безперешкодний доступ до Єдиної бази оцінки, фактично схему легалізувавши.

У матеріалі Павла Фролова для DT.UA "Як повернути глузд у продажі нерухомості та вдосконалити оцінку майна" зазначається, що"сервіс" пересилання документів від оцінщика до Єдиної бази Фонду держмайна нині приносить пов'язаним приватним компаніям більше 1 млн грн на день, або близько 600 млн грн на рік.