Рада Національного банку України (НБУ) оцінила втрати національної економіки в результаті кризи банківського сектору в 2014-2016 роках у 38% ВВП.
"Прямі фіскальні витрати України на подолання наслідків кризи банківського сектору вже сягнули 14% ВВП, що перевищує відповідні витрати під час фінансово-економічної кризи у 2008-2009 роках, тоді як загальні втрати економіки від кризи в даний час складають 38% ВВП", - вказується у звіті Ради, оприлюдненому на сайті регулятора.
Нагадаємо, в 2016 році число працюючих в Україні банків скоротилось на 23% і станом на січень 2017 року склало 94 фінустанови.
У жовтні 2016 року глава Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що більшість ліквідованих за період її роботи банків вже не мали активів. "Не шкодуйте про 82 банки, які ми вивели з ринку, як би боляче це не було. Тому що ці банки, на жаль, не були банками. З них 20 займалися просто відмиванням грошей, в інших банках просто не було абсолютно жодних активів, тому що у їх вкладників просто ці активи вкрали", – сказала керівник НБУ.
Як писав банківський експерт Вадим Сирота у своїй статті для DT.UA втрати коштів бізнесу в банках-банкрутах склали близько 73 млрд грн. При цьому, борг з рефінансування НБУ у виведених з ринку банків (згідно з оцінкою самої Гонтаревої) досяг суми в 45 млрд грн. Станом на 1 квітня 2017 року ФГВФО виплатив вкладникам збанкрутілих фінустанов майже 87 млрд грн компенсацій. Ще 56 млрд грн становить сума вкладів понад 200 тис грн, що не підлягають відшкодуванню ФГВФО.
Детальніше про проблеми банківського сектору України та відхід Валерії Гонтаревої з посади голови НБУ читайте у статті Вадима Сироти "Епоха Гонтаревої": гіркий післясмак" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".