UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада наблизила реформу для залучення інвестицій в Україну

Парламент у першому читанні ухвалив законопроект, який стимулює інвестиційний ринок України.

Верховна Рада прийняла за основу розроблені Кабінетом міністрів зміни до Бюджетного кодексу щодо фінансування державних інвестиційних проектів.

За відповідний законопроект №2258 проголосувало 239 депутатів у четвер, 5 березня.

Представляючи законопроект, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус сказав, що він входить в перелік документів, прийняття яких дозволить залучити від Світового банку і уряду Японії позики на загальну суму 800 млн доларів.

Він також пояснив депутатам, що якщо даний законопроект буде оперативно доопрацьований і прийнятий в цілому, то "інвестиції прийдуть в Україну вже у квітні".

За словами Абромавичуса, 90% всіх державних інвестицій на даний момент виділяються без будь-якого економічного обґрунтування, і законопроект передбачає "наведення порядку" в цьому питанні.

Зокрема, він покликаний покращити систему управління державними інвестиціями, а також забезпечити прозорість фінансування інвестпроектів.

Також проект закону визначає поняття "державний інвестиційний проект" і "державні (місцеві) капітальні вкладення".

При прийнятті закону, стане обов'язковим оприлюднення інформації про реалізації державних інвестпроектів разом з інформацією про виконання бюджетних програм держбюджету.

Для відбору інвестиційних проектів буде створена міжвідомча комісія з держінвестицій, до складу якої увійдуть члени Кабінету міністрів України, представники бюджетного комітету Верховної Ради, профільні державні службовці та незалежні експерти.

Абромавічус закликав депутатів підтримати законопроект у першому читанні, щоб він був доопрацьований і розглянутий у другому читанні вже через 2 тижні.

Депутат від фракції "Батьківщина" Олександра Кужель повідомила, що Всесвітній банк ставить прийняття цього законопроекту в якості умови фінансування, оскільки "йому набридло дивитися, як новий уряд припиняє фінансувати вже споруджувані об'єкти і починає фінансувати нові".

У лютому повідомлялося, що іноземні інвестиції в Україні зменшилися майже на 20% через девальвацію гривні.