Кандидат у президенти РФ, 3 пропонує Європейському союзу відмовитися від «Третього енергопакету» і створити новий «єдиний енергокомплекс Європи». При цьому об'єднатися Путін пропонує на основі «Північного» та «Південного» «потоків», які будуються Росією, щоб не залежати від «чиїхось політичних примх».
Про це він написав у своїй авторській статті, опублікованій сьогодні, у понеділок, 27 лютого, у газеті «Московские новости», повідомляє прес-служба голови російського уряду.
«Потрібно задуматися і про більш глибоку кооперацію у сфері енергетики - аж до створення єдиного енергокомплексу Європи», - пише Путін у своїй статті.
За словами Путіна, важливі кроки у цьому напрямку - будівництво газопроводів «Північний потік» по дну Балтики та «Південний потік» в Чорному морі.
«Після їх повного введення в експлуатацію Європа отримає надійну і гнучку, незалежну від будь-чиїх політичних примх систему газопостачання, що дозволить не формально, а реально зміцнити енергобезпеку континенту», - пише Путін.
При цьому російський прем'єр негативно відгукнувся про «пролобійований Єврокомісією «Третій енергопак»: за його словами, цей пакет «не укріплює» відносин РФ і Євросоюзу, оскільки «спрямований на витіснення російських інтегрованих компаній».
Більше того, зазначає Путін, пакет, «з урахуванням збільшеної нестабільності альтернативних Росії постачальників енергоресурсів - ще й загострює системні ризики для самої європейської енергетики, відлякує потенційних інвесторів у нові інфраструктурні проекти».
За словами російського прем'єра, у бесідах з ним багато європейських політиків «трохи лають пакет».
«Треба набратися мужності і прибрати цю перешкоду на шляху взаємовигідного співробітництва», - резюмує Путін. !zn
Читайте також:
ЄС готовий надавати підтримку Україні у модернізації ГТС
В ЄС запевнили Україну, що "Південний потік" лобіювати не мають наміру
Для ЄС важливіша модернізація української ГТС, а не новий газопровід
Вихід з Енергетичного співтовариства позбавить Україну шансів на євроінтеграцію
Україна отримала перспективу стати частиною ЄС в енергетиці без політичної складової