UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін з Орбаном обговорять газопровід в обхід України – Rzeczpospolita

Однією з цілей Путіна під час візиту в Угорщину є отримання дозволу на будівництво газопроводу "Турецький потік". Йому потрібна згода всіх сторін, щоб не було проблем з газопроводом.

Будівництво газопроводу "Турецький потік", по якому газ з Росії надходитиме в Центральну Європу в обхід України, а також питання, пов'язані з ядерною енергією, повинні стати основними темами переговорів між прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном та президентом Росії Володимиром Путіним у середу під час візиту глави Кремля в Будапешт, пише польська газета Rzeczpospolita.

Наголошується, що однією з цілей Путіна під час візиту в Угорщину є отримання дозволу на будівництво газопроводу "Турецький потік". Путін повинен мати згоду всіх зацікавлених країн, щоб не було проблем з газопроводом, сказав джерело міжнародного агентства Reuters.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив в інтерв'ю Reuters, що "Турецький потік" повинен бути побудований як можна швидше, оскільки він відкриє додатковий маршрут поставок газу в Угорщину.

Діюча угода про транзит газу в Європу, укладена між Москвою і Києвом, закінчується 31 грудня 2019 року.

Росія планує до кінця року запустити першу ділянку газопроводу "Турецький потік", річна потужність якого повинна скласти 15,75 млрд. кубічних метрів, завдяки цій ділянці Москва зможе постачати турецьких споживачів газом. Друга ділянка, з тією ж пропускною здатністю, має пройти через Болгарію в Сербію і Угорщину.

Переговори між Путіним і Орбаном також повинні стосуватися майбутніх поставок газу з Росії до Угорщини, а також все ще неоплаченої угоди 2014 року, згідно з якою на атомній електростанції в Паксі повинні були бути побудовані два нових ядерних реактора і позики в розмірі 10 мільярдів євро від Росії.

Щорічне споживання газу в Угорщині становить близько 10 млрд. кубічних метрів. Сіярто на пресконференції у вівторок заявив, що Угорщина відкидає критику з боку західних країн щодо співпраці з Росією в галузі енергетики, оскільки, за його словами, у Будапешта немає альтернативних джерел для отримання газу.

У той же час глава угорського МЗС запевнив, що Угорщина не блокуватиме продовження санкцій проти Росії.

Газопровід "Турецький потік" проходить по дну Чорного моря з Краснодарського краю РФ в європейську частину Туреччини. Трубопровід протяжністю близько 1100 кілометрів (з них 937 кілометрів - морський трубопровід) буде складатися з двох ниток (перша нитка призначена для поставок газу турецьким споживачам, друга - для газопостачання країн Південної та Південно-Східної Європи) загальною потужністю 31,5 млрд кубічних метро газу в рік.

Як писав для DT.UA Ігор Маскалєвич, перешкодити реалізації планів "Газпрому" на півдні може хіба що економічна криза в Туреччині.

Нагадаємо, що 8 травня 2017 року в російському "Газпромі" повідомили про початок будівництва газопроводу "Турецький потік".

Детальніше про огинання газових потоків території України читайте у матеріалі Ігоря Маскалєвича "Скраплені перспективи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".