UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін відчайдушно намагається зберегти видимість зростання економіки - WSJ

Кремль знижує ключові процентні ставки, незважаючи на валютні та інфляційні ризики.

Заходу слід зараз скористатися моментом, поки російський президент Володимир Путін робить вигляд, що економіка його країни демонструє зростання, пише The Wall Street Journal.

Стало деяким сюрпризом рішення ЦБ РФ у п'ятницю про скорочення процентної ставки з 17% до 15%. Однак це рішення показало, наскільки низькі ціни на нафту і західні санкції все ще заподіюють "сильний біль" російській економіці.

Криза економіки РФ був спровокований різким спадом цін на нафту, оскільки Росія залежить від експорту цього товару. Американські та європейські санкції, що обмежують доступ росіян до іноземної валюти, що збільшують тиск. Рубль втратив більше половини своєї вартості по відношенню до долара за минулий рік, і продовжив падіння далі відразу після оголошення про рішення російського уряду в п'ятницю, 30 січня.

Центральний банк РФ стверджує, що інфляція буде тимчасовим явищем і що фінансові ринки стабілізувалися, а значить, Росія може дозволити собі ризики зниження ставок. Як зазначає автор статті, інфляція зросла до 13,1% в річному численні в січні з 11,4% у грудні, згідно з попередніми даними.

Як йдеться в статті, "кумівство" і корупція Кремля вже й так зробили економіку Росії зоною, де відсутнє верховенство закону. S & P знизив кредитний рейтинг Росії до "сміттєвого". Понад $ 150 млрд пішли з РФ в минулому році, що в два рази більше, ніж в 2013-му.

"Зниження Центральним банком РФ ставки показує, що Володимир Путін відчайдушно намагається зберегти видимість зростання економіки, незалежно від валюти та інфляційних ризиків. Це його головна авантюра - і можливість для Заходу, якщо він посилить санкції, в той час як Росія продовжує наступ в Україні. Геополітичні подарунки не часто потрапляють в руки західних лідерів, особливо при роботі з амбітними самодержцями. Цим треба скористатися", - резюмує автор.

Читайте також: Число росіян, що допускає відкриту війну з Україною, різко зросла

Як писало видання The Washington Post, для російської економіки нічого не зміниться в кращу сторону, поки нафта дешевшає, а санкції залишаються в силі.

Повідомлялося, S&P знизило рейтинг Росії до "сміттєвого" рівня: валютні рейтинги Російської Федерації до "BB+/B" з "BBB-/A-3", прогноз рейтингів - "негативний".

Раніше в січні два інших великих рейтингових агентства Fitch і Moody's знизили кредитний рейтинг Росії до останньої сходинки до категорії, яку інвестори позначають як "інвестиційну" з негативним пронозом.