UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін підтвердив готовність РФ дати гроші Греції на будівництво "Турецького потоку"

Спочатку в Кремлі всіляко намагалися спростувати таку домовленість Путіна і Ціпраса. У підсумку Путіну довелося її підтвердити.

Путін дасть Греції гроші на новий газопровід

Росія готова дати гроші Греції для того, щоб країна побудувала на своїй території продовження поки не існуючого газопроводу "Турецький потік". Гроші, в тому числі, можуть бути виділені державним грецьким компаніям.

Про це сказав президент РФ Володимир Путін під час телефонної розмови з прем'єр-міністром Греції Алексісом Ціпрасом, повідомляє прес-служба Кремля в четвер, 7 травня.

Згідно з повідомленням, Ціпрас і Путін "особливу увагу" приділили "спільним інфраструктурним планам, проблематиці енергетичної співпраці, зокрема споруді газотранспортної системи на території Греції як частини нового проекту транспортування російського газу через Туреччину та інші європейські країни".

"У цьому зв'язку підтверджена готовність російської сторони розглянути питання про надання фінансування грецьким державним і приватним компаніям, які будуть задіяні в цьому проекті", - йдеться в повідомленні Кремля.

В повідомленні підтверджується також, що це "є частиною домовленостей на вищому рівні між Путіним і Ціпрасом, досягнутих у ході візиту останнього до Москви на початку квітня цього року.

Читайте також: У Греції після візиту в Москву похвалилися залученням приватного капіталу в країну

Раніше німецьке видання Spiegel Online 17 квітня повідомило про те, що Греція готується укласти багатомільярдну угоду з РФ. Очікується, що Афіни отримають від РФ близько 3-5 млрд євро за згоду брати участь у "Турецькому потоці" (російський "Газпром" сподівається запустити газопровід з 2019 року, відмовившись від транзиту через територію України). Гроші планується перерахувати як аванс за майбутній транзит газу. Як зазначило видання, угода обговорювалася під час зустрічі прем'єра Греції і президента РФ Володимира Путіна в Москві на початку квітня. У Кремлі в свою чергу намагалися спростувати цю інформацію.

Ряд країн ЄС, у тому числі Греція і Угорщина підтвердили намір брати участь у "Турецькому потоці". Крім них згоду на політичному рівні також дали Сербія і Македонія.