Пропозиції президента Володимира Путіна щодо того, як вивести економіку Росії з "ідеального шторму", свідчать про паніку в Кремлі.
Про це пише Bloomberg з посиланням на російських і британських економістів. Під час вчорашньої промови перед Федеральними зборами, Путін оголосив свої "рецепти" для порятунку економіки і валюти Росії. Зокрема, він запропонував оголосити податкову і юридичну амністію для капіталу, який повернеться з офшорів. А також він пообіцяв заборону на підвищення податків впродовж 4 років.
Експерти кажуть, що ці кроки робити надто пізно і для порятунку економіки Росії потрібно щось більше, щоб протидіяти падінню цін на нафту і санкціям США і Євросоюзу. Капітал виводився з Росії в офшори щойно розпався СРСР в 1991 році. До цього часу російські банки і компанії мали доступ до західних кредитних ринків. Та зараз санкцій перекрили цей доступ і Путін згадав про гроші в офшорах.
Головний економіст Danske Bank з питань ринків, що розвиваються Ларс Крістенсен назвав пропозиції Путіна "відчаєм".
"Ці заходи абсолютно не матимуть жодного ефекту", - сказав він Bloomberg.
Видання нагадує, що рубль лише за вчора втратив 2% своєї вартості. А індекс Московської біржі упав на 1,5%. Сьогодні ж показники Московської біржі скотилися вниз ще на 0,8%. В цей же час Путін запропонував оголосити "канікули перевірок" для малого бізнесу і покарати "спекулянтів", які нібито винні в падінні рубля. На його думку, такі кроки дозволять впродовж найближчих 4 років підняти показник росту економіки Росії до середнього рівня у світі.
"Ці пропозиції подіяли б за нормальних умов, але під час стагнації і погіршення глобального економічного клімату, не можливо побороти зовнішні ризики", - прокоментувала пропозиції Путіна головний економіст московського "Альфа-банка" Наталія Орлова.
Сьогодні видання Washington Post писало, що Путін чекає повернення грошей з офшорів в Росію через санкції. Попри стрімкий обвал рубля і негативний прогноз скорочення економіки Росії в наступному році, російський президент заявив, що санкції нібито добре впливають на фінансове становище його країни.