UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін не зупиниться через падіння цін на нафту – Globe and Mail

Оглядачі пишуть, що Захід чекає занадто багато від дешевої нафти.

Падіння цін на нафту сильно б'є по кишені президента Росії Володимира Путіна. Однак це ще не значить, що він припинить свою агресивну поведінку проти України і відмовиться від нової Холодної війни проти Заходу.

Про це на сторінках канадського видання Globe and Mail пишуть колишній посол Канади в США Дерек Бьорні і професор Карлтонського університету в Оттаві Фен Оспер Хемпсон. Оглядачі вважають, що від падіння цін на нафту світ чекає занадто багато. Тому побутують міфи про наслідки від дешевого "чорного золота".

Один з них говорить, що Володимир Путін буде змушений припинити конфлікт з Україною, оскільки бюджет його країни наповнений саме за рахунок продажу енергоносіїв. Однак, це не обов'язково має статися, - пишуть оглядачі.

Росія має чималі кошти у Фонді національного благоустрою, які дозволять їй пом'якшити фінансову кризу і поки що не скорочувати соціальні виплати. Крім того, Путін підписав угоди про постачання газу в Туреччину і Китай. Тож це теж пом'якшить економічний тиск на Путіна.

"Також є докази того, що нова Холодна війна вздовж західного кордону Росії не закінчиться скоро. Оголошені перемир'я на Сході України постійно порушувалися. А Путін тисне на Молдову за її розворот до Євросоюзу. В цей же час сепаратистська Абхазія підписала пакт про співпрацю в оборонній галузі з Росією. А країни Балтії – Естонія, Литва, Латвія – теж відчувають тиск Путіна через рух військ вздовж їхніх кордонів і пожвавлення шпигунів", - йдеться в статті.

Низька ціна на нафту в комбінації з обвалом рубля, відтоком капіталу з Росії і економічними санкціями створили "ідеальний шторм". Однак, на думку авторів, існує ризик, що скрута ще більше розхитає геополітику. Оскільки середній клас в Росії може відвернутися від Путіна, і тоді він почне жорстокі репресії, щоб утриматися при владі.

Тим часом, ціни на нафту досягли п'ятирічного мінімуму - менше за $ 66. C червня нафта подешевшала на 40%, а ОПЕК в листопаді не стала скорочувати її видобуток, що могло б підтримати ринок. Але найбільший експортер картелю Саудівська Аравія знизила ціни на січневі партії для США та Азії. Гендиректор національної нафтової компанії Кувейту прогнозує, що світові ціни будуть триматися близько $ 65за барель протягом шести-семи місяців.